„Vilties paukštė“ keliauja per Lietuvą

Pakruojo rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis „Šiladis“.

Įtrauktis ir įvairovė
Nustatymai

Tradiciškai rudenį Lietuvos neįgaliųjų draugija muzikos mėgėjus pakviečia į „Vilties paukštės“ koncertus. Tiesa, praeitais metais dėl pandemijos sugriežtinimo įvyko ne visi „Vilties paukštės“ koncertai, jie buvo surengti šiemet. Renginio dalyviai turėjo vadovautis tais pačiais nuostatais, kaip ir pernai – reikėjo parengti vieną regionui būdingą dainą. Temą buvo galima atspindėti per muzikos instrumentus, atlikėjų aprangą ir pan. Praėjusiais metais vietą baigiamajame koncerte jau užsitikrino Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos moterų vokalinis ansamblis „Goda“ ir Panevėžio miesto neįgaliųjų draugijos mišrus vokalinis ansamblis „Jovaras“. 

Geriausiai įvertintos „Šiladžio“ dainos

Į Šiaulių rajono savivaldybės Kuršėnų kultūros centre surengtą pirmąjį „Vilties paukštės“ koncertą atvyko kolektyvai iš Palangos (vokalinis ansamblis „Atgaiva“), Mažeikių (neįgaliųjų centro mišrus ansamblis „Skambesys“), Radviliškio (meno kolektyvas „Gabija“), Kelmės (vokalinis ansamb­lis „Svajonė“), Šiaulių miesto (mišrus vokalinis ansamblis „Verbena“) ir Pakruojo (ansamblis „Šiladis“). Komisijos geriausiai buvo įvertintas Pak­ruojo rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis „Šiladis“. Jis dalyvaus ir baigiamajame koncerte Anykščiuose.

Pasak šio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkės Onos Matuzienės, moterys nesitikėjo laimėti, bet labai apsidžiaugė. Ansamblį sudaro 8 dainininkės ir jau 10 metų jos neraginamos kas savaitę skuba į repeticijas. Keičiasi ir draugijos, ir ansamblio vadovai, o dainininkės išlieka tos pačios. O. Matuzienė džiaugiasi, kad dabartinis vadovas Egidijus Šlapikas randa bendrą kalbą su ansamblietėmis, parenka joms tinkančius ir patinkančius kūrinius. Na, o koncertai, konkursai paskatina labiau stengtis, pakelia ūpą.

Pasak Lietuvos neįgaliųjų draugijos renginių organizatorės Saulės Vėjelienės, vertinimo komisijos gerai buvo įvertintas ir Mažeikių rajono neįgaliųjų centro mišrus ansamb­lis „Skambesys“. Nuo pirmos vietos jį skyrė vos keletas balų. S. Vėjelienės teigimu, komisija atsižvelgė, ar kolektyvo parengta programa atitinka nuostatus, be abejo, buvo vertinama ir atlikimo kokybė.


Anykščiuose pasirodys „Ežerija“

Rokiškio kultūros centre vykusiame „Vilties paukštės“ koncerte dalyvavo 7 kolektyvai: vokalinis ansamblis „Prie Kupos“ iš Kupiškio, meno kolektyvas „Praeities aidai“ ir vokalinis ansamblis „Upelė“ iš Švenčionių, vokalinis instrumentinis ansamblis „Vyturiai“ iš Utenos, liaudiška kapela „Ežerija“ iš Zarasų, meno kolektyvas „Pušelės“ iš Visagino ir vokalinis ansamblis „Žalsvasis šaltinis“ iš Pasvalio.

Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos liaudiška kapela „Ežerija“.

Šis koncertas išsiskyrė tuo, kad buvo transliuojamas internetu, tad visi norintys jį galėjo žiūrėti neišeidami iš namų. Pasak šventę organizavusio Rokiškio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininko Algio Veikšio, turime prisitaikyti prie šių dienų realybės. Savivaldybės prašymu šventė nebuvo viešinta, kad nesusirinktų daug žmonių ir būtų mažiau galimybių užsikrėsti. Rajono laikraščio „Rokiškio sirena“ fotografas pasisiūlė renginį nufilmuoti, tad įrašą ir dabar galima pasižiūrėti „Rokiškio sirenos“ tinklalapyje. „Suteikdami galimybę daugiau žmonių pasižiūrėti renginį, populiariname neįgaliųjų veiklą, parodome, kad mes irgi mokame džiaugtis gyvenimu“, – sako A. Veikšys.

Komisija geriausiai įvertino Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos liaudiškos kapelos „Ežerija“ pasirodymą. Jie koncertui parengė programą „Ir graži ta mūs šnekta“. Kolektyvo vadovė Sigita Gudonienė džiaugiasi, kad prieš 3 metus pradėjus vadovauti kolektyvui pavyko suburti dainingus žmones iš Dusetų. Neįgaliųjų draugijos nariai į repeticijas renkasi noriai. Kapelą papildo ir įvairūs instrumentai – armonika, Zarasų krašte išpopuliarėjusi mandolina.

Vadovė sako, kad nors dėl laimėtojų nominacijos džiaugiasi, vis dėlto jaučia didelę atsakomybę baigiamajame koncerte pasirodyti dar geriau: „Nežinau, kodėl mus taip gerai įvertino. Greičiausiai buvome arčiausiai nuostatų. Perengėme nuotaikingą programą. Tarmiškai atlikome dzūkišką dainą, taip pat polkutę ir vieną aukštaitišką dainą.“

S. Vėjelienė pasidžiaugė, kad Rokiškyje vykusiame koncerte skambėjo nemažai negirdėtų kūrinių. „Kai skelbiame temas, mes ir norime, kad vadovai paieškotų įdomesnių dainų, kurios atitiktų regiono specifiką. Džiugu, kad kolektyvai prabyla tarmiškai, priderina drabužius. Tokių kolektyvų buvo ne vienas“, – sako „Vilties paukštės“ organizatorė.

„Vilties paukštės“ renginius finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas ir Lietuvos kultūros taryba.

Emilija STONKUTĖ

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje