„Vilties paukštė“ užsuko į Kazlų Rūdą

Šį kartą geriausiu buvo pripažintas Alytaus miesto neįgaliųjų draugijos vokalinis ansamblis „Dzūkijos atgaiva“.

Įtrauktis ir įvairovė
Nustatymai

Trečias „Vilties paukštės“ konkurso etapas neįgaliųjų kolektyvus sukvietė į Kazlų Rūdos savivaldybės Būdos kultūros namus.

Šventę pradėjo Kazlų Rūdos neįgaliųjų draugijos kolektyvas „Sidabrinė gija“. Jie konkurse nedalyvavo, renginio dalyvius pasveikino svečių teisėmis. Pasirodymą surengė ir Būdos kultūros namų folkloro ansamblis „Gandružis“. Per pertrauką, kol komisijos nariai tarėsi, svečius linksmino Kazlų Rūdos kultūros centro folkloro ansamblis „Sūduonia“.

„Vilties paukštės“ konkurse dalyvavo net 10 kolektyvų: folkloro ansamblis „Gija“ (Marijampolės sav.), ansamblis „Viltis“ (Kalvarijos sav.), vokalinis ansamblis „Pagairė“ (Klaipėda), moterų vokalinis ansamblis „Griežlė“ (Kauno r.), vokalinis ansamblis „Dzūkijos atgaiva“ (Alytaus m.), meno kolektyvas „Draugystė“ (Jurbarkas), dainos ansamblis „Šarma“ (Garliava), vokalinis ansamblis „Kraštiečiai“ (Vilkaviškis), ansamblis „Svaja“ (Tauragė) ir vokalinis ansamblis „Vaivorykštė“ (Vilniaus r.).

Šventę organizavusi Kazlų Rūdos neįgaliųjų draugijos pirmininkė Ramutė Sarapinavičienė džiaugiasi, kad šiemet kolektyvai buvo labai gerai pasiruošę. Visi sustiprėję, daugelis sužavėjo puikiu sceniniu įvaizdžiu. Kiekvienas kolektyvas turėjo pristatyti savo kraštą. Džiugu, kad jie atsakingai tam ruošėsi.

Pasak R. Sarapinavičienės, komisijos pirmininkė Onutė Matusevičiūtė sakė buvusi nustebinta, kad neįgaliųjų organizacijose yra tiek gerai dainuojančių kolektyvų, kai kurie galėtų varžytis bet kokiame konkurse.

Šį kartą geriausiu buvo pripažintas Alytaus miesto neįgaliųjų draugijos vokalinis ansamblis „Dzūkijos atgaiva“. Šis kolektyvas gerai įvertinamas jau ne pirmą kartą. Ansamblis ne tik nepriekaištingai dainuoja, bet savo dainomis sugeba ir sujaudinti žiūrovus.

Vis dėlto R. Sarapinavičienė sako, kad nėra lengva išskirti vieną kolektyvą, norėtųsi apdovanoti visus. Juk kiekvieną yra už ką pagirti. Vieni gražiai dainavo, kitų buvo puikus sceninis įvaizdis, tretiems pavyko kokią nors dainą gerai atlikti. Žinoma, nė vienas neišvažiavo be dovanėlės ar alkanas. Renginio dalyviai buvo pakviesti pasivaišinti ne tik kava, arbata, bet ir suvalkietiška šiupinine.

Iš viso šventėje dalyvavo apie 150 žmonių. R. Sarapinavičienės teigimu, buvo stengiamasi, kad kolektyvai nesigrupuotų, būtų išlaikyti atstumai.

Renginius organizuoja Lietuvos neįgaliųjų draugija, finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM ir Lietuvos kultūros taryba.

Emilija STONKUTĖ
Saulės Vėjelienės nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje