„Vilties paukštė“ sparnus išskleidė Ukmergėje

Turo nugalėtoju tapo Elektrėnų neįgaliųjų draugijos mišrus ansamblis „Žara“.

Įtrauktis ir įvairovė
Nustatymai

Paskutinis atrankinis „Vilties paukštės“ turas vyko Ukmergėje. Į jį atvyko kolektyvai iš Vilniaus, Jonavos, Ignalinos, Elektrėnų, Rokiškio, Raseinių, Birštono. Svečių teisėmis dalyvavo LASS ansamblis „Volungėlė“ iš Kaišiadorių. 

Koncertą pradėjusi renginio vedėja Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Zita Kviklienė pasidžiaugė, kad „Vilties paukštė“ jau 7 kartą sparnus išskleidė Ukmergėje. Savo muzikiniais kūriniais renginio dalyvius nostalgiškai nuteikė žinomas akordeonistas, Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos narys Edvardas Ratautas. Z. Kvik­lienė paskaitė savo sukurtą tekstą apie rudenį, apie žmogaus jausmus ir skambią dainą. Draugijos trio Audronė Bernadišienė, Janina Badokienė ir Z. Kviklienė, akordeonu pritariant E. Ratautui, atliko rudeniu dvelkiančią dainą „Vieniši vakarai“. Koncertavo ir dar vienas Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos kolektyvas – moterų vokalinis kvartetas „Kartos“.

Renginio svečius pasveikinusi Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė visiems palinkėjo skambių akordų ir gražios šventės. Lietuvos neįgaliųjų draugijos projektų vykdytoja Saulė Vėjelienė taip pat pasveikino visus šventėje-konkurse dalyvavusius kolektyvus, įteikė jiems padėkas, palinkėjo sėkmės kitais metais.

Konkursinėje dalyje pasirodęs Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos moterų vokalinis ansamblis „Goda“ sulaukė daug pagyrų už dainų atlikimą, sceniškumą, rudeniu dvelkiančią sceninę aprangą.

Pasitikdama kiekvieną kolektyvą renginio vedėja papasakojo, kiek metų jis gyvuoja, iš kur atvyko, pristatė programą, kolektyvo vadovą, o žiūrovus ragino visus palaikyti plojimais. Renginio dalyvius pristatyti padėjo ir skaidrės apie kiekvieną miestą, iš kurio jie atvyko. Kolektyvus į sceną lydėjo ekrane sparnais mojantis paukštis.

Vertinimo komisijai teko sunkus darbas išrinkti geriausią kolektyvą. Pasak komisijos pirmininkės Dalios Sližytės, kiek­vienas buvo vertas plojimų, savaip gražus ir įdomus.

Šio turo nugalėtoju tapo Elektrėnų neįgaliųjų draugijos mišrus ansamblis „Žara“, surinkęs daugiausiai komisijos balsų. Komisija apgailestavo, kad renkamas tik vienas kolektyvas, nes nugalėtojo vardo vertų buvo ir daugiau – tik 5 balais nuo „Žaros“ atsiliko Birštono neįgaliųjų draugijos moterų vokalinis ansamblis „Sugrįžki, jaunyste“. D. Sližytės teigimu, labai svarbu, kad kolektyvai ir toliau dirbtų, repetuotų, kad mylėtų dainą, nes taip žmogus pamiršta rūpesčius, skausmą, dvasinį šaltį…

Z. Kviklienė nuoširdžiai dėkoja visai Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos komandai už puikų darbą šventės metu, Ukmergės rajono savivaldybei už paramą šventei-konkursui, Socialinės paramos skyriaus vedėjai Astai Leonavičienei – už bendravimą su atvykusiais kolektyvais ir jų vadovais.

„Vilties paukštės“ turus finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos kultūros taryba, renginius organizuoja Lietuvos neįgaliųjų draugija.

Birštono neįgaliųjų draugijos moterų vokalinis ansamblis „Sugrįžki, jaunyste“.

Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos moterų vokalinis ansamblis „Goda“.

„Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje