Akcija atkreipė dėmesį į saugumą kelyje

Tadas Bartaševičius akcijoje „Esu matomas 2021 – atgal į mokyklą“.

Įtrauktis ir įvairovė
Nustatymai

Marijampolėje buvo surengta akcija „Esu matomas 2021 – atgal į mokyklą“, kurioje ne tik atkreiptas dėmesys į saugumą kelyje, bet ir buvo galima išbandyti neįgaliųjų techniką.  

„Šios akcijos pagrindinis sumanytojas – Tomas Kvetenis iš Dovanudezė.lt. Kartą mudu diskutavome, kaip būtų smagu surengti akciją, kurios metu vaikai galėtų pasigaminti atšvaitus ant drabužių, kad atėjus rudeniui taptų matomi kelyje. Taip gimė idėja atkreipti dėmesį ir į tai, kaip apsisaugoti nuo nelaimingo atsitikimo“, – sako vienas iš renginio organizatorių „Spanguolės dirbtuvėlių“ įkūrėjas Tadas Bartaševičius.

Lietuvos automobilių kelių direkcija sudarė galimybę išbandyti saugos diržų įrenginius, imituojančius automobilio susidūrimą ir apsivertimą. Akcijos dalyviai įsitikino, kaip svarbu segėti saugos diržus. Marijampolės policija pristatė savo veiklą, kaip svarbu būti matomam kelyje.

„Spanguolės dirbtuvėlės“ renginio dalyvius supažindino su neįgaliųjų technika, kurią paskolino „Kid-Man“. Vaikai noriai išbandė vežimėlį, neregio lazdelę, gestų kalbos abėcėlę. Pasak T. Bartaševičiaus, norėta parodyti, kaip svarbu išmokti prisitaikyti prie naujo gyvenimo, net jei ir patenki į nelaimingą eismo įvykį. Mažieji akcijos dalyviai galėjo pasidaryti atšvaitų, prašė juos priklijuoti ant striukių, kepuraičių ir net pirštinaičių

„Tai prevencinė akcija prieš patyčias ir už saugumą. Mes labai džiaugiamės, kad pavyko padovanoti miesto vaikams ir suaugusiesiems bent šiek tiek supratimo apie tai, koks svarbus saugumas. Norėjome vaikams ir tėveliams priminti saugų eismą kelyje, kad visi būtume laiku pastebėti ir vakare laimingi susitiktume namuose“, – sako T. Bartaševičius. Jo teigimu, ši akcija parodė, kad dar daug vaikų po karantino nelabai supranta, kaip reikia elgtis einant per gatvę, per pėsčiųjų perėją, kam reikia dėvėti dviratininko liemenę važiuojant su paspirtuku ar su dviračiu.

„Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje