Pažintis su disleksija ir Brailio raštu

Moksleiviai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Išmok rašyti Brailio raštu“.

Įtrauktis ir įvairovė
Nustatymai

Lentvario miesto bibliotekos duris puošia spalvota dėlionė-lipdukas „Biblioteka visiems“. Tai ženklas, kad biblio­teka atvira ir draugiška vieta visiems, nepaisant skirtumų, įvairumo ar žmogaus turimos negalios.

Spalio 3–9 d. Lietuvoje vyko disleksijos pažinimo savaitė. Minėdami šią savaitę Lentvario miesto bibliotekoje su neformalaus vaikų švietimo programos „Kūrybiškumo saviraiškos studija“ dalyviais kalbėjomės apie disleksiją ir kūrybą. Vaikams buvo įdomu daugiau sužinoti apie bendraamžius, turinčius skaitymo sunkumų, ir kas padeda tai įveikti. O padėti gali istorijų kūrimas, vaidyba, improvizacija. Per mūsų su vaikais susitikimą pagalbininkais buvo naujasis bibliotekos gyventojas katinas Neilas ir Zane Zusta knygos „Ūkė Pūkė grįžta namo“ lėlių teatras. Vaikai linksmai ir kūrybiškai praleido popietę.

Taip pat minėjome ir Pasaulinę baltosios lazdelės dieną – spalio 15-ąją į biblioteką atvyko edukatorė iš Lietuvos aklųjų bibliotekos Audronė Gendvilienė. Kūrybinėse dirbtuvėse „Išmok rašyti Brailio raštu“ moksleiviai susipažino su Brailio rašto sukūrimo istorija, neregių švietimu užsienyje ir Lietuvoje. Vaikai patys išbandė rašyti ir skaityti Brailio raštu užrašytus žodžius lietuvių kalba. Taip pat susipažino su įvairiomis priemonėmis, padedančiomis silpnaregio ar nereginčio žmogaus kasdienybėje. Bibliotekoje turime Brailio raštu išleistą knygą – „Užsimerk“. Vartydami pasakas bandėme suprasti, kaip sudarytas šis raštas.

Bibliotekų lankytojams norime priminti ir pakviesti naudotis virtualia EVIS biblioteka, kuri skirta, negalintiems skaityti įprastos knygos.

Dalia BAGDŽIUVIENĖ
Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vedėja

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje