Prasidėjus Rusijos agresijai Ukrainoje, prie pagalbos nuo karo bėgantiems ukrainiečiams prisijungė ir nevyriausybinės organizacijos. Viena jų – „Gelbėkit vaikus“, kuri pirmoji suskubo padėti į Lietuvą atvykusiems negalią turintiems našlaičiams.
Atvėrėme namus ir širdis
Lietuvos žmonių, sergančių hemofilija, asociacijos prezidentas Egidijus Šliaužys, pats daugiau nei 40 metų sergantis šia liga, kiek galėdamas padeda bėgantiems nuo karo Ukrainoje, ypač likimo draugams. Kokią pagalbą jis teikia ukrainiečiams?
Jaučiamės saugūs ir dėkingi
Ukrainiečiai radijo žurnalistai Olegas, Olena Golovatenkos ir jų sūnus Bohdanas, pabėgę nuo karo baisumų, šias Kalėdas pirmą sykį sutiks Lietuvoje, toli nuo tėvynės, nuo artimų žmonių. „Lietuvoje jau turime draugų, apgaubusių mus rūpinimusi ir šiluma, bet tėvynės labai ilgu“, – sako Olena. Olego ir Olenos sūnus turi negalią, autizmo spektro sutrikimą. Lietuvoje berniukas gauna visą jam reikalingą pagalbą. Olena su skausmu prisimena karo Ukrainoje pradžią ir didžiulę grėsmę, iškilusią sūnaus sveikatai.
Labiausiai reikia individualių psichologo konsultacijų
Denis Koševoj gimė ir vidurinę mokyklą baigė Donecko srityje, Gorlovkoje. 2014-aisiais regione prasidėjus kariniams veiksmams buvo sunaikintas Deniso tėvo verslas. Šeima nusprendė bėgti iš gimtųjų vietų.
Odesos vaikų namų globotiniai mokosi nuoširdžiai šypsotis
Liepos viduryje į Lietuvą atvyko 30 vaikų iš Odesos globos namų. Jie apgyvendinti Vilniaus miesto kompleksinių paslaugų centre „Šeimos slėnis“.
Ar pakankamai padedame negalią turintiems ukrainiečiams?
Šiuo metu Lietuvoje yra 63 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos. Registracijos centruose juos pasitikdavo ir pasitinka Raudonojo Kryžiaus savanoriai. Žmonės gauna informacijos, humanitarinę pagalbą. Stengiamasi kuo daugiau dėmesio skirti itin pažeidžiamiems – motinoms su vaikais, senyvo amžiaus ir negalią turintiems – žmonėms. Apie negalią turintiems karo pabėgėliams teikiamą pagalbą kalbamės su Raudonojo Kryžiaus komunikacijos vadove Luka Leskauskaite.