Dr. Eugenijus Mačerauskas.

Mokslininkų komandai, susibūrusiai iš trijų Lietuvos universitetų, gimė puiki idėja – padėti vaikams, turintiems emocinių sutrikimų. Jie sukūrė dirbtinio intelekto valdomą relaksacinę sistemą. Šios idėjos autoriai artimai pažinojo šeimas, kuriose auga autistiški vaikai, o tokie vaikai labai jautrūs, dažnai emociškai nestabilūs. Apie tai, kaip ši sistema padės vaikams, paprašėme papasakoti Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakulteto docento dr. Eugenijaus Mačerausko.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

LSMU Endokrinologijos klinikos profesorius Jonas Čeponis.

Lietuvoje II tipo diabetu serga per 135 tūkst. gyventojų. Ir jų nuolat daugėja. Ar galime sumažinti šios ligos plitimą? Kodėl daugeliu atveju II tipo diabetas per vėlai diagnozuojamas? Kodėl dažnai leidžiame diabetui tūnoti mūsų organizme negydomam? Apie tai kalbėjomės su LSMU Endokrinologijos klinikos profesoriumi Jonu Čeponiu, kuris jau daugelį metų stebi ir tiria II tipo diabetu sergančius ligonius. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Mikro ir makro cirkuliacijos žmogaus kojų pėdų kapiliaruose aktuatorius (mechanizmas, kurio pagalba valdymo sistema daro poveikį aplinkai).

Susirgę skubame gydytis vaistais, tačiau vertėtų prisiminti ir natūralius gydymo metodus, padedančius įveikti ligas. Vienas jų – žmogaus sveikatai gerinti skirti treniruokliai. Kauno technologijos universiteto (KTU) Mechatronikos instituto direktorius, profesorius, akademikas Vytautas Ostaševičius kartu jo vadovaujama mokslininkų komanda kuria Rytų medicinos principais paremtas priemones, skirtas neinvaziniu būdu apsaugoti nuo klastingų ligų ir bendrai pagerinti mūsų sveikatos būklę.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vibruojantis kamuoliukas.

Tremoro sukeliamas nevalingas, ritmingas rankų drebėjimas nėra retas reiškinys. Tai vienas iš Parkinsono ligos simptomų. Apie tai, kaip spręsti šią problemą, mąsto mokslininkai, specialistai. Kaunietis, mokslų daktaras Mantas Venslauskas kartu su komanda sukūrė ypač efektyvų įrenginį – mažą vibruojantį kamuoliuką. Kokie šio įrenginio privalumai? 

Palikite komentarą (0 Komentarai)
Puslapis 1 iš 7