Tarpdisciplininė Vilniaus universiteto mokslininkų komanda (prof. E. Lesinskas, dr. J. Mataitytė-Diržienė, dr. D. Stumbrys, dr. J. Byčkova) 2017-2019 m. atliko tyrimą „Vaikų su kochleariniais implantais socialinės integracijos iššūkiai Lietuvoje“, kuriuo siekė išsiaiškinti, su kokiais iššūkiais susiduria tėvai, vaikai ir šeimos, vaikui implantavus kochlearinį implantą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Po 7 insultų, beveik 10 metų praleidusi lovoje, Bela negalėjo nė kiek pastovėti, jos raumenys buvo silpni, kūnas nelankstus, tačiau ant saugaus treniruoklio „Eik“, prilaikoma diržų, ji stovėjo, o įgavusi jėgų pradėjo mankštintis, netgi dalyvauti triračių lenktynėse. Žmonės, turintys judėjimo negalią dėl insulto, cerebrinio paralyžiaus ar kitų ligų, šiandien gali judesius lavinti eisenos treniruok­liu „Eik“. Kaip jis buvo sukurtas, pasakoja inžinierius konstruktorius Valerijus Denisovas ir projektų vadovė Vida Adomaitienė.

Palikite komentarą (2 Komentarai)

Kauno "Arkos" bendruomenės nuotr.

Vytauto Didžiojo universiteto magistrantė Ugnė Gudelytė ir profesorius Jonas Ruškus atliko tyrimą, kuriuo analizavo socialinio darbuotojo vaid­menį teikiant pagalbą intelekto negalią turintiems asmenims priimant sprendimus. Pasak J. Ruškaus, tyrimas aktualus, nes Lietuva, kaip ir kitos šalys, yra įsipareigojusi įgyvendinti lygybės prieš įstatymą užtikrinimą pagal Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvenciją.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

5-metis Dominykas jau džiaugiasi M. Sverdiolo sukurtu rankos protezu.

Jau du vaikai, turintys rankos negalią, gali naudotis vilniečio Mažvydo Sverdiolo 3D spausdintuvu sukurtais pagalbiniais įtaisais. 7-metė Aurilė iš Gargždų ir 5-metis Dominykas iš Kauno pagalbinį įtaisą gavo nemokamai. M. Sverdiolas pasiruošęs neatlygintinai padėti ir kitiems vaikams. Mažvydas ir Aurilės mama Ernesta sutiko pasidalyti nauja patirtimi.

Palikite komentarą (0 Komentarai)
Puslapis 1 iš 2