Permatoma apsauginė veido kaukė.

Apsauginių medicininių kaukių jau nebeprivalome nešioti. Tačiau klastingiausi virusai rudenį gali sugrįžti. Tuomet vėl ieškosime kaukių. Ne paslaptis, kad jas nešiodami patiriame ir nepatogumų. Nenusiminkite. Yra gerų žinių! Gal jau greitai galėsime dėvėti Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkų sukurtą permatomą apsauginę veido kaukę. Ji permatoma, bet apsaugo ne ką blogiau nei FFP2 klasės respiratorius. Ar iš tiesų ši kaukė geresnė negu mums jau pažįstama medicininė ar kokia nors trikotažinė? To paklausėme ją kūrusių komandos narių.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

„EmPlastrum“ komanda.

Jeigu jūsų oda pradeda pleiskanoti, atsiranda bėrimas, primenantis žvynus ir niežti, gali būti, kad sergate uždegimine odos liga žvyneline (psoriaze). Šia liga sergama visą gyvenimą. Ji gydoma tepalais, aliejais. Naujausias šios ligos gydymo būdas yra UVB fototerapija (gydymas ultravioletiniais spinduliais). Gydymas tęsiasi 1,5–2 mėnesius ir prieinamas tik ligoninėje. Tačiau yra gerų naujienų! Startuolio „EmPlastrum“ įkūrėjas Aurimas Mazuras su kolega sugalvojo labai originalią idėją ir pradėjo kurti neįprastą unikalų pleistrą, su kuriuo šią lėtinę odos ligą galima gydyti namuose, savarankiškai. A. Mazuras mielai sutiko papasakoti, kodėl metė iššūkį žvynelinei ir kur glūdi gydomųjų pleistrų paslaptis.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

„In Genes“ įkūrėja, medicinos genetikė Austėja Kilikevičiūtė.

Kai artimieji serga sunkiomis genetinėmis ligomis, dažnai jaudinamės, ar ir mums negresia pavojus susirgti ta pačia liga. Lietuvos mokslininkai nerimaujantiems, kad paveldės vieną ar kitą sunkią ligą, tiesia pagalbos ranką. Įmonės „In Genes“ įkūrėja, medicinos genetikė Austėja Kilikevičiūtė pasiūlė pasaulyje dar mažai žinomą idėją iš seilių mėginio nustatyti žmogaus polinkį sirgti genetinėmis ligomis. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lietuvos biotechnologijų bendrovėje „Baltymas“ dirbantys mokslininkai kuria vaistus geltonosios dėmės degeneracija gydyti.

Išgirdęs iš medikų liūdną žinią, kad jam diagnozuota lėtinė akių liga – šlapioji amžinė geltonosios dėmės degeneracija, pacientas supranta, kad gresia apakimas. Pagrindinis šios ligos gydymas – brangios injekcijos į akį, stabdančios simptomus, tačiau negydančios pačios ligos priežasties. Lietuvos biotechnologijų bendrovėje „Baltymas“ dirbantys mokslininkai ėmėsi pagelbėti sergantiems šia aklumą galinčia sukelti liga. Jie pradėjo kurti lašinamus vaistus. Apie naujus vaistus ir jų kelią iki paciento kalbamės su biotechnologijų bendrovės „Baltymas“ komunikacijos specialiste Rita Karklyte.

Palikite komentarą (0 Komentarai)
Puslapis 1 iš 6