Sukūrė kaukes kurtiesiems

Šios kaukės skirtos tiems, kurie naudoja gestų kalbą arba skaito iš lūpų.

Mokslo parkas
Nustatymai

Koledžo studentė iš JAV ėmėsi siūti kaukes kurtiesiems ir neprigirdintiesiems – tiesiog įkomponuoja į kaukę plastikinį langelį. Šis paprastas išradimas atvėrė didesnes galimybes bendrauti daugeliui žmonių.

„Aš pamačiau, kad žmonės masiškai siuva kaukes ir pagalvojau apie kurčiųjų bendruomenę, – sako 21 metų Ešlė Lorens. – Man atrodė, kad didelė dalis visuomenės liko nepastebėta. Mes visi panikuojame, tačiau manau, kad net ir tokiu metu žmonės turi turėti galimybę bendrauti.“

Ešlė studijuoja kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pedagogiką Rytinio Kentukio universitete (JAV). Dėl epidemijos ji mokosi namuose. Mergina pasikalbėjo su mama ir abi ėmėsi darbo. Pradėjo siūti kaukes iš patalynės. Jau sunaudojo keletą komplektų. Taip pat namuose rado visą ruloną plastiko, kurį prieš porą mėnesių pirko kažkokiems buities darbams. Jo iki šiol nepritrūko.

Mergina sako pagalvojusi ir apie kochlearinius implantus bei klausos aparatus naudojančius žmones – jiems nepatogu naudoti kaukes su ant ausų tvirtinamais raišteliais, todėl pasiuvo tokius, kuriuos galima apsivynioti aplink galvą ir kaklą.

Pasak Ešlės, šios kaukės skirtos tiems, kurie naudoja gestų kalbą arba skaito iš lūpų. Daugeliui klausos sutrikimų turinčiųjų labai svarbios veido išraiškos, taip perduodama pusė informacijos.

Per mažiau nei 2 dienas Ešlė su mama sulaukė daugybės užsakymų iš 6 JAV valstijų. Ji sako neimanti jokio mokesčio už šias kaukes. „Siunčiame jas nemokamai, nebent tai yra užsienis, nes tuomet gali labai išaugti siuntimo išlaidos“, – sako Ešlė.

„Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje