Jaunųjų dizainerių sukurti prietaisai – ligonių savijautai gerinti

Prietaisų rinkinys „Psora“ gali padėti sergantiems žvyneline.

Mokslo parkas
Nustatymai

Jaunojo dizainerio konkursui Lukas Kučinskas pristatė žvynelinei gydyti ir žmogaus kūno higienai palaikyti skirtą medicinos prietaisų rinkinį „Psora“, o Viktorija Mankevičiūtė – vaikų ligoninės procedūrų draugą – robotuką Loo. 

Gydyti žvynelinę padės prietaisų rinkinys „Psora“

L. Kučinskas pasakoja, kad žvyneline, arba psoriaze, jis serga nuo 10 metų, tad labai gerai žino, kokios bėdos kamuoja žmones, varginamus šios ligos. „Psoriazės neįmanoma pagydyti, tačiau atradau būdą, kaip padėti sergantiems šia liga, o kartu ir sau. Žvyneline sergantis žmogus susiduria su didele pleiskanojimo problema, o tai sukelia daug diskomforto. Pleiskanos byra visur – ant kūno, drabužių. Šiuo prietaisu jas galima iššukuoti su priekyje esančiomis šukomis ir susiurbti į talpyklą, kuri po naudojimo nuimama ir pleiskanos išberiamos“, – pasakoja vaikinas.

„Kurdamas kitą prietaisą – „Psora labe“ mąsčiau, kaip svarbu teisingai vaistiniais kremais tepti žvynelinės pažeistą odą pasiekiamose ir sunkiai pasiekiamose kūno vietose bei galvos plaukų zonoje. Šis prietaisas padeda tiksliau paskirstyti vaistus“, – prietaisą pristato jaunasis dizaineris.

Lukas sako, kad kuriant šį prietaisą didžiausią rūpestį kėlė jo pritaikymas. Svarbu, kad būtų patogu juo naudotis, o kartu – kad prietaisas atrodytų ir estetiškai, ir šiek tiek mediciniškai. Lukas ieškojo aukso viduriuko ir sako, kad jam pavyko. Prietaisas susideda iš 4 dalių, kurios prieš naudojimą surenkamos į vieną bendrą. Priekinę jo dalį sudaro ratukas, su kuriuo tepamas kremas, o viršutinė dalis, slankiojanti, skirta praskleisti plaukus tepant kremu. Vidurinėje korpuso dalyje įstatoma srieginio mechanizmo principu veikianti talpykla, skirta kremui. Naudojant prietaisą šios talpyklos rankenėlė pasukama į priekį ir kremas patenka ant ratuko. Tepant kremą sunkiai pasiekiamose kūno vietose prietaisas pailginamas slankiojančia rankenėle.

„Kurdamas prietaisą norėjau, kad jis būtų paprastas ir kartu patrauklus. Ši odos liga dažnai asocijuojasi su nešvara ir gėda, todėl parinkau šviesią spalvą, kuri primena modernius, jaunatviškus, minimalistinius medicinos prietaisus“, – pasakoja Lukas.

L. Kučinskas ir vėl kuria. Dabar jo mintyse gimsta prietaisas, kuris turėtų padėti įveikti nerimą, panikos atakas. Prietaiso užduotis – padėti žmogui greičiau išsivaduoti iš sunkių būsenų. Apie šį prietaisą Lukas žada daugiau papasakoti po metų.


Robotukas Loo – ligoninės vaikų draugas

Jaunoji dizainerė V. Mankevičiūtė pasakoja, jog vaikystėje kartu su broliu dažnai gulėdavę akių ligoninėje, kad sustiprintų regėjimą. Jiedu labai dažnai nerasdavo reikiamų kabinetų, klaidžiodami patekdavo net į kitą korpusą.

Robotukas Loo pagelbės vaikams ligoninėje. 

Vaikystės patirtis ir paskatino sukurti robotuką Loo – vaikų ligoninės procedūrų draugą. „Šis robotukas rūpinasi vaiko dienotvarke ir savijauta: primena, kada reikia eiti į procedūrą, ką turėti, nurodo, kur reikiamas kabinetas, veikia kaip naktinė lemputė, o svarbiausia – neleidžia jaustis vienišam ir rūpinasi vaiko savijauta. Be to, prireikus iškviečia pagalbą. Jis gali būti valdomas tiek balsu, tiek mygtukais“, – prietaiso pranašumus vardija Viktorija.

Prietaiso dizainas minimalistinis. Dizainerė sako, kad jį kurdama specialiai netaikė tam tikram vaiko amžiui. Viktorija tikisi, kad robotukas padės vaikams ir jų tėveliams.

Eglė KULVIETIENĖ

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje