Išmanieji laikrodžiai – senjorų pagalbininkai

Mokslo parkas
Nustatymai

Naujai vystomos galimybės bei išmaniųjų technologijų gamintojų kuriami produktai prisideda prie to, kad vis daugiau senjorų džiaugiasi gyvenimą palengvinančiomis išmaniosiomis technologijomis. Modernūs sprendimai ne tik praplečia kasdienio bendravimo galimybes, bet ir leidžia ilgiau palaikyti aktyvų gyvenimo būdą bei efektyviau rūpintis savo sveikata.

„Išmaniųjų technologijų pasaulyje ilgai egzistavo mitas, kad naujausios technologijos nėra reikalingos ar pritaikytos vyresnio amžiaus žmonėms. Visgi šie teiginiai nesunkiai paneigiami. Šiandien išmaniosios technologijos yra kuriamos taip, kad jomis lengvai naudotis galėtų ir vyresnio amžiaus žmonės, kurie neturi daug patirties su technologijomis. Pastebime, kad senjorai renkasi ne tik išmaniuosius telefonus ar kompiuterius, bet ir vis populiarėjančius išmaniuosius laikrodžius ar ausines“, – teigia Urtė Eidžiūnaitė, „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje.

Ekspertė dalinasi 4 išmaniųjų technologijų teikiamais privalumais kiekvienam senjorui.


1. Primins, kas svarbu

Išmaniosios technologijos senjorams siūlo ne vieną vertingą funkciją, palengvinančią kasdienybę.

„Yra daugybė patarimų, kaip nepamiršti svarbių dienos užduočių, tačiau vienas efektyviausių būdų – tai atsisiunčiamos ar iš anksto įdiegtos išmaniosios programėlės. Pavyzdžiui, naudojant lengvai pasiekiamas priminimo programėles būsite tikri, kad nepamiršite suplanuotų susitikimų ar išgerti būtinų vaistų. Svarbu ir tai, kad šiandien išmanieji laikrodžiai gali pasiūlyti ir tokias patogias funkcijas, kaip žingsniamatis, orų prognozė ar žadintuvas“, – pažymi U. Eidžiūnaitė.


2. Sveikatai stebėti

Atskirai gyvenančių tėvų ar senelių sveikatos būklė daugeliui jų vaikų kelia susirūpinimą, todėl čia ypač pravartūs išmanieji laikrodžiai, kurie apie artimųjų sveikatos pokyčius gali pranešti per atstumą.

„Moderniausi išmanieji laik­rodžiai gali pasiūlyti tikslų širdies ritmo matuoklį bei visą parą veikiantį kraujo prisotinimo deguonimi (SpO2) stebėjimą. Laik­rodis yra dėvimas ant rankos, todėl potencialūs savijautos pokyčiai stebimi akimirksniu. Sužinoti apie sveikatos būklę padeda ir tikslus odos temperatūros jutiklis. O tam, kad svarbiausi rodikliai būtų pasiekiami ir toliau gyvenantiems artimiesiems – tereikia sveikatos stebėjimo duomenis bendrinti, naudojant išmaniąją programėlę savo išmaniajame telefone“, – teigia U. Eidžiūnaitė.


3. Miegui pagerinti

Gerai savijautai ir sveikatai palaikyti ypač reikalingas ir kokybiškas miegas. Įvairūs miego sutrikimai gali prisidėti prie suprastėjusios atminties ar padažnėjusios nuotaikų kaitos.

„Pagerinti būtino poilsio laiką bei stebėti miego būklę gali padėti ir išmaniosios technologijos. Modernūs išmanieji laik­rodžiai užtikrina, kad jų turėtojai būtų informuoti apie visus svarbiausius miego kokybės rodiklius: miego trukmę, jo gylį, įvairias miego fazes. O svarbiausia tai, kad išmanusis prietaisas visa tai atlieka netrukdydamas miegoti ir tiksliai įvertindamas jūsų miego kokybę“, – teigia U. Eidžiūnaitė.


4. Tikslai nustatys vietą

Daugelis išmaniųjų laikrodžių vartotojų jau kuris laikas naudojasi prietaisuose integruotu GPS imtuvu, kuris praverčia treniruotėse sekant savo atliekamą progresą. Visgi tai tikrai ne vienintelė šios funkcijos ypatybė.

„Ne mažiau svarbus vietos nustatymo funkcijos privalumas atsiskleidžia ir ekstremaliose situacijose. Išmanųjį laikrodį nešiojantis žmogus nuolat dalijasi savo buvimo vieta, tad nutikus nelaimei ir pasiklydus, tikslus GPS signalas padeda susekti, kur jis yra. Taip GPS funkcija leidžia be vargo surasti pasiklydusį ir laiku užkirsti kelią didesnei nelaimei“, – išskiria U. Eidžiūnaitė.

„Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje