Palikite komentarą (0 Komentarai)

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtame Sporto įstatymo pakeitimų projekte numatoma įtvirtinti reikšmingų pokyčių sportininkams: padidinti ir sulyginti valstybės stipendijų dydžius turintiems negalią ir neturintiems negalios sportininkams, išplėsti valstybės stipendijas gaunančių sportininkų ratą ir jiems valstybės lėšomis užtikrinti socialines garantijas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

2022 metų „Invictus“ žaidynių Hagoje akimirka.

„Invictus“ – lotynų kalbos žodis, reiškiantis „nenugalėtasis“. O sporto pasaulyje „Invictus“ žaidynės yra tarptautinis renginys, skirtas negalią turintiems ar sužeistiems kariškiams. Šios žaidynės balandžio 16–22 d. vyko Nyderlandų mieste Hagoje ir galimybę pasijusti nenugalėtais suteikė maždaug 500 sportininkų. Dalis jų parsivežė namo medalius, bet ne tai buvo svarbiausias dalyvių tikslas. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Mindaugas Bilius.

Nuo šiol aukščiausias vietas paralimpinėse ir kurčiųjų žaidynėse iškovoję sportininkai bei jų treneriai bus apdovanojami daugiau nei tris kartus didesnėmis valstybės premijomis. Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) siūlymui keisti valstybės premijų už pasiektus aukšto meistriškumo sporto laimėjimus sportininkams ir jų treneriams dydžių nustatymo ir skyrimo tvarką. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Paulius Kalvelis ir Natalia Garkava.

Ukrainietė Natalia Garkava gyvena Kaune. Regėjimo negalią turinti sportininkė prieglobstį nuo tėvynę užklupusio karo baisumų rado Lietuvos paralimpietės Oksanos Dobrovolskajos namuose. Tikslą pasiekti sportinės karjeros aukštumų turinti Natalia sako nenorinti varžybose matyti agresorių Rusijos ir Baltarusijos sportininkų bei jiems primena, kad jie turi išeitį – kalbėti, išvykti į kitas šalis. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Ukrainos rinktinė žiemos paralimpinėse žaidynėse pelnė net 29 medalius.

Nors Pekino žiemos paralimpinėse žaidynėse daugiausiai medalių iškovojo šeimininkai kinai, širdžių čempione tapo Ukrainos sportininkų su negalia rinktinė. 29 apdovanojimai – tokią kolekciją surinko nuo Rusijos agresijos kenčiančios valstybės paralimpiečiai. Kai kurie sportininkai žaidynių metu sužinojo apie sugriautus namus arba į nelaisvę paimtus artimuosius. Kita vertus, tragiški įvykiai suteikė jiems milžinišką motyvaciją. Ukrainiečiai norėjo parodyti pasauliui, kad jų šalis – gyva.

Palikite komentarą (0 Komentarai)
Puslapis 1 iš 7