Varžybos Utenoje sulaukė daug palaikymo

Iš Utenoje vykusių varžybų daug sportininkų išvyko su medaliais.

Judėjimo galia
Nustatymai

Liepos mėnesį negalią turintys sportininkai iš Utenos apskrities rinkosi į Utenos daugiafunkcį sporto centrą. Čia pirmą kartą Utenoje vyko neįgaliųjų sporto žaidynės, kurios surengtos įgyvendinant projektą „XIII-osios Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynės“, kuris yra bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, administruojamo Švietimo mainų paramos fondo.

Į varžybas susirinko daugiau nei šimtas dalyvių. Atvyko sportininkai iš Utenos, Rokiškio, Zarasų, Ignalinos, Švenčionių, Visagino neįgaliųjų draugijų bei Utenos socialinės globos namų. Pasak renginį organizavusios Utenos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkės Sandros Ragaišytės, buvo kviestos ir kitos Utenos neįgaliųjų asociacijos, bet jos renginyje dalyvauti nepanoro. Tačiau atvyko Lietuvos triračių asociacija, kuri pristatė daugeliui dar neįprastą sporto šaką.

Žaidynių dalyviai rungtyniavo baudų mėtymo, bočios, šaškių, šachmatų, smiginio rungtyse. Pasak S. Ragaišytės, daugeliui uteniškių, net sporto centro darbuotojų, naujiena buvo bočia. „Visi labai susidomėjo šia rungtimi. Svarbiausia, kad ji tinka visiems – gali žaisti ir sėdintys, ir silpnesnes rankas turintys“, - sako varžybų organizatorė.

S. Ragaišytė negaili padėkų visiems, prisidėjusiems prie žaidynių: projektą įgyvendinančiai Lietuvos neįgaliųjų draugijai, savivaldybei, Utenos daugiafunkciam sporto centrui, kuris neįgaliuosius priėmė nemokamai, rėmėjams. Be atlygio teisėjauti sutiko sportininkai Eglė Zarankaitė ir Ovidijus Diržys, sporto arenos profesionalai.

Ypač S. Ragaišytė džiaugiasi nuoširdžia draugyste su dainininku Andriumi Pojaviu, kuris pats pasisiūlė nemokamai koncertuoti, o taip pat ir išbandė ne vieną sporto rungtį.

„Aš džiaugiuosi, kad veikla, į kurią įsitraukia neįgalieji, sulaukia susidėmėjimo. Tikiuosi, kas susitiksime ir kitais metais, dar didesniame būryje, turiu viltį, kad prisijungs ir kitos Utenos neįgaliuosius vienijančios asociacijos“, - sakė S. Ragaišytė.

„Bičiulystės“ inf.
Aistės Morkvėnaitės nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje