Žaidynėse – sportininkai iš Šiaulių apskrities

Didelio susidomėjimo sulaukė bočios rungtis.

Judėjimo galia
Nustatymai

Po Lietuvą pasklido atrankinės varžybos į tradicines Lietuvos neįgaliųjų žaidynes. Pirmosios varžybos įvyko Pakruojyje. Žaidynės surengtos įgyvendinant projektą „XIII-osios Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynės“, kuris yra bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, administruojamo Švietimo mainų paramos fondo.

Pakruojyje vyko Šiaulių regiono atrankinės neįgaliųjų sporto žaidynės. Pasak renginį organizavusios asociacijos ,,Aš Galiu“ prezidentės Lolitos Narkevičiūtės, į renginį susirinko beveik 300 žmonių iš Šiaulių, Panevėžio, Pasvalio, Šeduvos, Radviliškio, Kuršėnų, Akmenės, Kelmės ir, žinoma, Pakruojo. Iš viso renginyje dalyvavo 15 organizacijų atstovai. Susirinkusieji varžėsi baudų metimo, smiginio, bočios, šachmatų ir šaškių rungtyse, taip pat vyko vežimėlių figūrinio važiavimo, rankų lenkimo, kimštinio kamuolio metimo varžytuvės. Žaidynių dalyviai buvo pakviesti sudalyvauti ir nuotaikingoje kopėčių rungtyje.

Varžybų, kurios buvo pavadintos „Galiu gali galim“ dalyvius pasveikino bei sėkmės rungtyse linkėjo Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Ignas Mačiukas, Pakruojo rajono savivaldybės atstovai ir kiti svečiai.

Tuo varžybų sezonas Pak­ruojyje nesibaigė. Dar bus surengtos sporto varžybos 5-iose skirtingose seniūnijose. L. Narkevičiūtė džiaugiasi, kad renginys gavo ne tik projektinį finansavimą, bet jį parėmė ir savivaldybė. Buvo galimybė nusipirkti inventoriaus, kuris bus naudojamas ir kitoms varžyboms rengti. Pasiruošti varžyboms padėjo sporto klubas „Entuziastas“ iš Šiaulių. Jie atsivežė rankų lenkimo stalą, o klubo pirmininkas Bronislovas Volbikas vadovavo šiai rungčiai.

Pasak L. Narkevičiūtės, tokias dideles varžybas surengti nėra paprasta. Dėl pandemijos žmonės baiminasi išvažiuoti iš savo gyvenamosios teritorijos, prisijungti prie didelio būrio žmonių. Vis dėlto kai kurie varžybų dalyviai sakė labai pasiilgę bendravimo, džiaugėsi, kad gali dalyvauti žaidynėse.

„Kai kurie sako: negaliu, nebepajėgiu, bet paraginti sudalyvauja kokioje nors rungtyje ir veiduose atsiranda šypsena“, - pasakoja L. Narkevičiūtė. Buvo ir tokių, kurie varžybose dalyvavo pirmą kartą, bet namo grįžo su medaliais.

„Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje