Neįgaliųjų sporto žaidynėse netrūko sportinio azarto

Į Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos surengtas žaidynes susirinko gausus būrys sportininkų.

Judėjimo galia
Nustatymai

Liepos pradžioje Rokiškio rajone, Juodonių kaime, pirmą kartą buvo surengtos Lietuvos neįgaliųjų vasaros sporto žaidynės ir daugelį metų vykstantis Lietuvos čempio­natas. Šiltuoju laikotarpiu vykstančiose žaidynėse vyko respublikiniai paplūdimio tinklinio (sėdint), peilių svaidymo ir žūklės čempionatai. 

Šiose žaidynėse netrūko ir kitų intriguojančių sporto šakų: buvo surengtos šaudymo iš lanko, smiginio, svorio laikymo, bočios, žiedų mėtymo, baudų mėtymo, kamuoliuko metimo ir kt. rungtys.

Renginį organizavo Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija, jį parėmė Sporto rėmimo fondas, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Varžybose buvo pakviesti dalyvauti visi norintys sportininkai iš įvairių Lietuvos kampelių. Aktyviai dalyvavo ir Kauno krašto neįgaliųjų integracijos ir sporto klubas „Santaka“. Galima pasidžiaugti, kad karščio bangos neišsigandę „Santakos“ sportininkai šiose žaidynėse pasirodė labai solidžiai.

Smiginio rungtyje „Santakos“ atstovė Olga Ždanovič parodė puikų rezultatą ir iškovojo aukso medalį. Be to, klubo narė išbandė savo jėgas peilių svaidymo čempionate. Jos įgudusi ranka lėmė prizinės (3-iosios) vietos laimėjimą.

Dar vienas sportininkas Jevgenijus Pyževskis apgynė „Santakos“ garbę rungdamasis važiavimo vežimėliais (100 m) rungtyje. Šis sprinteris dėl savo sportinio užsispyrimo išsiveržė tarp lyderių ir galiausiai finišo liniją kirto pirmas! Be aukso J. Pyževskis taip pat namo parsivežė bronzos medalį, kuriuo pasidabino už gerą pasirodymą baudų mėtymo į krepšį rungtyje.

Vien pergalingomis nuotaikomis žaidynėse gyveno „Santakos“ narys Stanislavas Sladkov, kuriam pavyko aplenkti visus varžovus ir 100 m bėgimo rungtyje pasiekti pagrindinį tikslą – tapti nugalėtoju! S. Sladkov pasižymėjo atkaklumu ne tik bėgimo, bet ir kamuoliuko metimo rungtyje, todėl džiaugėsi net dviem aukso medaliais.

Su laimėjimais iš sporto žaidynių grįžo ir Irena Sadauskienė, ištikimai atstovaujanti „Santakos“ klubui jau daugelį metų. Ši sportininkė pademonstravo meistriškumą šaudydama iš lanko ir pasipuošė sidabro medaliu. I. Sadauskienė kartu su O. Ždanovič tapo peilių svaidymo rungties vicečempione.

Iš šio vasaros renginio ne tuščiomis grįžo ir klubo „Santaka“ narys Algirdas Kaupas. Žūklės čempionate įspūdingus laimikius sužvejojęs A. Kaupas drauge su vilniečiu Gintaru Zavadckiu tapo 2-osios vietos laimėtojais.

Visgi svarbiausia, kad saulėtomis vasaros sporto žaidynių dienomis netrūko linksmų ir juoko pilnų akimirkų bei sportinio azarto, todėl dalyviai parsivežė daug tikrai nepamirštamų įspūdžių.

Andrius LATAKAS

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje