Bronzinės paralimpinės žaidynės

Golbolo rinktinės nariams – bronzos medaliai.

Judėjimo galia
Nustatymai

Tokijuje užgeso dvi savaites liepsnojusi XVI vasaros paralimpinių žaidynių ugnis. Lietuvai jose atstovavo 11 sportininkų. Iš tolimosios Japonijos paralimpiečiai grįžo iškovoję 3 bronzos medalius.

Antrosiose žaidynėse – ant apdovanojimų pakylos

Jau pačioje žaidynių pradžioje sporto aistruolius nudžiugino ir sportininkus atkaklioms kovoms įkvėpė jauniausias rinktinės narys – 22 metų plaukikas Edgaras Matakas. 50 metrų laisvu stiliumi rungtį sprinteris įveikė per 26,38 sek. ir pirmasis iš lietuvių iškovojo bronzos medalį. Asmeninį rekordą sportininkas pagerino ir 100 metrų krūtine rungtyje, kurioje užėmė 5 vietą.

Savo pirmąjį paralimpinį bronzos medalį iškovojo ir 27-erių dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis. Rio de Žaneire regėjimo negalią turintis sportininkas buvo užėmęs 5 vietą. Osvaldas neslėpė labai norėjęs šį rezultatą pagerinti ir atkakliai to siekė.

Su bronzos medaliu – Edgaras Matakas.

Kolekcijoje – visų spalvų paralimpiniai medaliai

Daugiausiai įtampos ir jėgų pareikalavo golbolo rinktinės kovos. Paralimpiados pradžia lietuviams nebuvo sėkminga – pirmosiose varžybose jie nusileido pasaulio čempionams brazilams, lygiosiomis sužaidė su Alžyro komanda, pralaimėjimo kartėlį patyrė ir dvikovoje su japonais. Vis dėlto grupės etapą mūsiškai baigė pergale – sutriuškino JAV rinktinę ir pateko į ketvirtfinalį. Jame Valdo Gecevičiaus treniruojama komanda įveikė Belgijos ekipą ir iškovojo teisę žaisti pusfinalyje. Deja, jame komanda antrą kartą pralaimėjo brazilams ir kovą tęsė dėl bronzos medalių. Atkaklioje finalinėje kovoje rezultatu 10:7 jie įveikė JAV ekipą ir iškovojo bronzą.

Tokijo paralimpinėse žaidynėse Lietuvos vyrų golbolo rinktinė galutinai sukomplektavo savo laimėtų medalių kolekciją: 2016 m. Rio de Žaneire jie laimėjo auksą, o 2000 m. Sid­nėjuje ir 2008 m. Pekine – sidabrą, Tokijuje pasipuošė bronzos medaliais.

Vardinį kvietimą gavęs Osvaldas Bareikis juo patikėjusių nenuvylė.

Pirmosios žaidynės įkvėpė dar daugiau dirbti

Trims rinktinės lengvaatlečiams Tokijo paralimpinės žaidynės buvo pirmosios jų sportinėje karjeroje. F37 klasės rutulio stūmimo rungtyje debiutavęs alytiškis Donatas Dundzys įrankį nusviedė 13,86 m. Jis užėmė 6 vietą ir pagerino savo asmeninį rezultatą. Disko metimo rungtyje D. Dundzys iškovojo 7 vietą. 44,98 m diską nuskraidinęs sportininkas pasiekė geriausią asmeninį šio sezono rezultatą.

Kitas paralimpinių žaidynių debiutantas 29-erių Andrius Skuja rutulio stūmimo rungtyje užėmė 7 vietą. F46 klasės sportininkų varžybose šiaulietis rutulį nustūmė 14,76 m. Ieties metimo sektoriuje šio sportininko paleistas įrankis nuskriejo iki 45,09 m žymos. Lietuvos rinktinės kapitonas šioje rungtyje buvo devintas.

Tokijo paralimpinėse žaidynėse debiutavo ir regėjimo negalią turinti Oksana Dobrovolskaja. 25-erių mergina dalyvavo disko metimo rungtyje. 29,50 m nuskriejęs jos paleistas diskas Oksanai lėmė 8 vietą. Savo sportinės karjeros pradžią paralimpinėmis žaidynėmis pažymėjusi sportininkė tikisi varžytis ir 2024 m. Paryžiuje vyksiančiose žaidynėse.

Onė PŪKAITĖ
Dainiaus Ožalo/LPAK nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje