Lietuvos golbolininkai – penktą kartą Europos čempionai!

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė įkopė į Europos čempionato viršūnę.

Judėjimo galia
Nustatymai

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė po ketverių metų pertraukos susigrąžino Europos čempionės karūną. Valdo Gecevičiaus treniruojama nacionalinė komanda Turkijoje vykusių Senojo žemyno pirmenybių finale 6:3 nugalėjo Ukrainos ekipą ir penktą kartą istorijoje tapo Europos čempionais.

Lietuvos golbolininkai per tris pirmas rungtynių minutes praleido du įvarčius ir atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje. Mūsų komandos situacija galėjo komplikuotis dar labiau, bet ukrainiečiai neįmušė baudinio – Lietuvos rinktinę išgelbėjo vartų virpstas.

Pirmo kėlinio viduryje lietuviai atkuto: Justas Pažarauskas taikliu metimu rezultatą sušvelnino, o Nerijus Montvydas sugrąžino pusiausvyrą – 2:2. Šie skaičiai buvo švieslentėje ir rungtynėms įpusėjus.

Pirmo kėlinio pabaigoje Lietuvos rinktinės atakų lyderį N. Montvydą pakeitęs Artūras Jonikaitis aikštėje liko ir po pertraukos. Jis jau antrą antro kėlinio minutę išvedė lietuvius į priekį. Vis dėlto persvara mūsų komanda džiaugėsi tik iki kitos ukrainiečių atakos, pasibaigusios įvarčiu – 3:3.

Lietuvos rinktinei minimalią persvarą grąžino J. Pažarauskas, kurio mestas kamuolys lyg peilis perrėžė ukrainiečių gynybą ir suspurdėjo vartų kampe. Paskutinius du smūgius lietuviai savo varžovams sudavė likus žaisti mažiau nei dvi minutes, kai A. Jonikaitis ir J. Pažarauskas pelnė dar po įvartį – 6:3.

Lietuvai J. Pažarauskas pelnė tris įvarčius, A. Jonikaitis pridėjo du, N. Montvydas pasižymėjo kartą.

Naudingiausiu čempionato žaidėju pripažintas Lietuvos rinktinės atakų lyderis N. Mont­vydas.

„Super, super, super! Emocijos tikrai tik pačios geriausios, jausmas labai geras. Šiandien sužaidėme labai gerai ir tik­rai pelnytai nugalėjome, tapome Europos čempionais. Prieš čempionatą sakiau, kad čia įmanoma viskas, nes buvo neaišku, kokių sudėčių ir kaip nusiteikusios atvažiuos kitos komandos. Vis tik suvažiavo visi stipriausi ir kovos buvo atkaklios. Na, bet mes buvome geresni, nepaisant to, kad atvykome ne visos sudėties. Mūsų galimybės tapti Europos čempionais pradėjo atrodyti labai realios po laimėto ket­virtfinalio. Tada vis supratome, kad galime eiti iki galo. Taip ir įvyko“, – šypsodamasis pasakojo Lietuvos rinktinės treneris V. Gecevičius.

Lietuva Europos čempionatuose yra iškovojusi devynis medalius: penkis aukso, du sidabro ir du bronzos.

Mūsų šalies rinktinė medalius Europos čempionatuose skina be pertraukų nuo 2007 m. ir apdovanojimus iškovojo jau aštuntame Senojo žemyno čempionate iš eilės.

2021 m. Lietuvos rinktinei – išskirtiniai, nes rugsėjį nacionalinė komanda pasipuošė Tokijo paralimpinių žaidynių bronzos medaliais.

LPAK ir „Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje