Metų paralimpiečiai pirmą kartą apdovanoti kartu su olimpiečiais

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė.

Judėjimo galia
Nustatymai

Gruodžio pabaigoje Vilniuje, parodų rūmuose „Litexpo“ vykusiuose Lietuvos sporto apdovanojimuose pirmą kartą ant scenos kartu su olimpiečiais lipo ir paralimpiečiai. 

Skulptorių Vaivos ir Vido Simanavičių sukurtos statulėlės „Sugautas vėjas“ atiteko geriausių rezultatų pasiekusiems sportininkams ir jų treneriams. Visi laureatai sėkmingai atstovavo Lietuvai 2021 metais vykusiose Tokijo vasaros paralimpinėse žaidynėse, iš kurios mūsų šalies delegacija grįžo su trimis bronzos apdovanojimais.

„Jeigu kas nors metų pradžioje būtų pasakęs, kad iš Europos čempionato grįšiu su trimis aukso medaliais, o iš Tokijo su paralimpine bronza, būčiau pasiūlęs nenusikalbėti. Tada išties dar nežinojau, koks greitas būsiu pavasarį ir vasarą“, – kalbėjo „Metų sportininkas“ Edgaras Matakas.

„Smagu, kad mes, paralimpiečiai, šį vakarą esame vienos ir vieningos sporto šeimos dalis, kad metų pergales švenčiame kartu su olimpiečiais, kad esame lygūs ne tik popieriuje“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė kalbėjo, kad nors pastarieji metai ir nebuvo lengvi, net sudėtingomis sąlygomis sportininkams pavyko pasiekti puikių laimėjimų.

„Jūsų pasiaukojimas, pergalių siekis kiekvienam mūsų yra sektinas pavyzdys. Gerinti rezultatams reikia ne tik didinti finansavimą sportui, bet ir esminių pokyčių. Tikiuosi, kad jau parengti sporto bendruomenės siūlymai, kaip keisti ir tobulinti šalies sporto sistemą, kad ši gebėtų paruošti aukščiausio lygio sportininkų, padės grąžinti mūsų sportą į patį aukščiausią lygį“, – kalbėjo J. Šiugždinienė.


Metų sportininkas – Edgaras Matakas

Edgaras Matakas.

Plaukikas E. Matakas Tokijo vasaros paralimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalį plaukdamas 50 metrų laisvuoju stiliumi ir užėmė 5 vietą 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje. Regėjimo negalią turintis kaunietis 2021 m. Europos žmonių su negalia plaukimo čempionate Portugalijoje iškovojo tris auksinius apdovanojimus: plaukdamas 50 ir 100 metrų laisvuoju stiliumi bei 100 metrų krūtine. 2021 m. E. Matakas dirbo su treneriu Ramūnu Leonu.


Metų sportininkė – Oksana Dobrovolskaja

Oksana Dobrovolskaja.

Lengvaatletė O. Dobrovolskaja viesulu įsiveržė į paralimpinio sporto aukštumas ir 2021 m. debiutavo Tokijo vasaros paralimpinėse žaidynėse, kur pateko į disko metimo varžybų finalą ir užėmė 8 vietą. Regėjimo negalią turinti O. Dobrovolskaja 2021 m. Europos žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionate iškovojo 4 vietą. 2021 m. sportininkė dirbo su treneriais Rimantu Plunge ir Jonu Burakovu.


Metų komanda – Lietuvos vyrų golbolo rinktinė

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė 2021 m. iškovojo medalius ir Tokijo vasaros paralimpinėse žaidynėse, ir Europos čempionate. Paralimpiniame Tokijuje Lietuvos rinktinės vyrai vėl įrodė priklausantys elitui – nužygiavo iki mažojo finalo ir pasipuošė bronzos medaliais. Metus komanda baigė skambiu akordu Senojo žemyno pirmenybėse Turkijoje, kur 5 kartą istorijoje tapo Europos čempione. Lietuvos rinktinei 2021 m. atstovavo Mantas Brazauskis, Artūras Jonikaitis, Justas Pažarauskas, Marius Zibolis, Genrikas Pavliukianecas, Nerijus Montvydas ir Normantas Prušinskas. Lietuvos rinktinė 2021 m. dirbo su treneriu Valdu Gecevičiumi, asistentais Sandra Šalčiūte ir Ugniumi Savicku.


Metų treneris – Ramūnas Leonas

Ramūnas Leonas.

R. Leonas 2021 m. pasiekė pačių aukščiausių rezultatų profesionaliame sporte. Plaukimo specialisto iš Kauno treniruojamas E. Matakas iškovojo Tokijo vasaros paralimpinių žaidynių bronzos medalį, o prieš tai Europos žmonių su negalia plaukimo čempionate Portugalijoje nuskynė net 3 auksinius apdovanojimus.


Metų proveržis – Osvaldas Bareikis

Osvaldas Bareikis.

Dziudo imtynininkas O. Bareikis 2021 m. pasiekė kol kas didžiausią ir svarbiausią ilgametės karjeros pergalę – Japonijoje iškovojo Tokijo vasaros paralimpinių žaidynių bronzos medalį svorio kategorijos iki 74 kilogramų varžybose. Daugkartiniam Lietuvos dziudo ir sambo turnyrų prizininkui šios paralimpinės žaidynės buvo antros gyvenime. O. Bareikis 2021 m. dirbo su treneriu Algiu Mečkovskiu.

LPAK ir „Bičiulystės“ inf.

 

  Šį straipsnį galite skaityti lengvai suprantama kalba.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje