Pasivažinėjo keturračiais

Kauno neįgaliųjų rekreacijos ir sporto klubo nariai turėjo galimybę pasivažinėti keturračiais.

Judėjimo galia
Nustatymai

Jau septintus metus Kauno neįgaliųjų rekreacijos ir sporto klubo narius sieja prasmingas bendradarbiavimas su keturračių klubų „Bekelės vilkai“ ir „Bendražygiai“ nariais kultūros, sporto ir rek­reacijos srityse. Šios prasmingos draugystės iniciatorius Darius Čirvinskas birželio pradžioje pakvietė neįgaliuosius, jų šeimos narius ir draugus į savo gimtą miestelį Eržvilką. 

Per šventės atidarymą Erž­vilko gimnazijos kieme susirinko daugiau nei 150 žmonių: gimnazijos moksleiviai bei miestiečiai, Eržvilko senelių namų gyventojai bei minėtų klubų nariai. Susirinkusiuosius pasveikino RSK prezidentė V. Pok­vytytė, D. Čirvinskas, gimnazijos direktorė E. Lopetaitienė, seniūnas G. Kasputis, bendruomenės pirmininkė R. Kalinauskienė. Po šventės atidarymo vaikai pabiro po stadioną – jų laukė batutai, lauko žaidimai, kuriuos paruošė netoli esančiame Vertimų kaime įsikūrusi aktyvių pramogų įmonė. Gimnazijos moksleivės bei vietinis ūkininkas šventės dalyvius vaišino sūriais, o išalkusiųjų laukė ir kareiviškos košės dubenėlis. Jos buvo išdalinta 170 porcijų.

Na, bet labiausiai visus domino galimybė pasivažinėti, daug kam net pirmą kartą, keturračiais, kurių šventėje buvo daugiau nei 30. Visų lūkesčiai buvo išpildyti su kaupu: tiek tėčiai, tiek vaikai buvo vežiojami po Eržvilko apylinkes, kaip sakoma, „iki paskutinio norinčio“. Į RSK nariams skirtą trasą, kaip įprasta, buvo įtraukta daug sudėtingų ruožų: smėlėti miško bei proskynų takai, vandeniu apsemtos įdaubos bei sunkiai įveikiamos kalvos. Trasos sudėtingumą buvo galima įvertinti pagal iš žygio sugrįžusių dalyvių aprangą, kurią ne vienam teko keisti. Po sudėtingos kelionės „nusilpusius“ dalyvius keturratininkų šeimos moterys vaišino čia pat išvirtais ukrainietiškais barščiais. Šventę papuošė ir puikus oras, o šypsenos dalyvių veiduose patvirtino tokių renginių naudą tiek negalią turintiems žmonėms, tiek keturračių klubo nariams, tiek Eržvilko bendruomenei.

Šventė iš dalies buvo finansuota Sporto rėmimo fondo prie LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Angelė RUDŽIANSKAITĖ
Remigijaus Planciūno nuotr.

 

Šį straipsnį galite skaityti lengvai suprantama kalba.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje