Žvejų varžybose netrūko azarto

Kėdainiuose surengtos žvejybos varžybos.

Judėjimo galia
Nustatymai

Gražią birželio dieną Kėdainiuose, prie Liepų alėjos tvenkinio žmonėms su negalia įrengtoje poilsiavietėje, rinkosi žvejai. Čia vyko ketvirtosios regioninės žvejybos varžybos, kurios vykdomos tęsiant veiklą pagal Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos pirmininkės Almos Margevičienės parengtą projektą „Sportas mus išlaisvina“. 

Į varžybas atvyko žvejai iš Kauno krašto neįgaliųjų integracijos ir sporto klubo „Santaka“, Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos, Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos, Ukmergės neįgaliųjų sporto klubo „Vilkmergė“. Na ir, žinoma, šventėje dalyvavo kėdainiškiai paraplegikų asociacijos nariai – žvejybos varžybų šeimininkai.

Šventėje apsilankę Kėdainių rajono vadovai – meras Valentinas Tamulis, vicemeras Paulius Aukštikalnis, taip pat Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Gediminas Misius, Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė ir Paraplegikų asociacijos pirmininkė A. Margevičienė varžybų dalyviams linkėjo sėkmės, gero bendravimo ir tradicinio „nei žvyno, nei uodegos“. Gerą žodį tarė ir Stasys Antanaitis. Jis supažindino dalyvius su taisyklėmis, priminė, kad žaibuojant reikia žvejybą stabdyti.

Žvejoti buvo nuspręsta iki 14 valandos. Diena buvo šilta, bet maudė ir lietus, kartais gana stip­rus. Bet žvejai buvo pasiruošę visokiam orui, turėjo lietpalčius ir skėčius, tad į pavėsinę, kur jų laukė palaikytojai, užsuko tik vienas kitas. Žvejams buvo nešiojama kava ir sumuštiniai. Iš pat pradžių stebino ukmergiškiai, traukę žuvį vieną po kitos. Kai atėjo 14 valanda, azartiškai nusiteikę žvejai buvo paraginti sudėti meškeres. Pasvertas sugautas laimikis ir paskelbti nugalėtojai. Pirmąją vietą laimėjo Feliksas Lermonas iš „Vilkmergės“, sugavęs net 6,20 kg žuvies. Antrąją vietą užėmė Valerij Ivanov, taip pat iš „Vilkmergės“, sužvejojęs 3,55 kg. Abu ukmergiškiai varžybose Kėdainiuose lankėsi pirmą kartą. Trečioji vieta atiteko panevėžiečiui Zenatui Gasiūnui, sugavusiam 0,80 kg žuvies. Laimėtojus apdovanojo A. Margevičienė ir G. Misius. Svečių komandos taip pat gavo atminimo dovanėles.

Didžiausias laimikis – daugiau nei 6 kg. 

Kalbinamas pirmosios vietos laimėtojas sakė nenaudojantis jokių ypatingų priemonių, žvejojantis ant musių lervų, kaip visi. Žvejoti jis labai mėgsta, dalyvauti varžybose – taip pat. Po apdovanojimų laukė bendra nuotrauka su visais 40 dalyvių. A. Margevičienė padėkojo dalyvavusiems ir pasiūlė kitais metais vėl susitikti. G. Misius visų vardu padėkojo A. Margevičienei už jos nenuilstantį „varikliuką“. Po to laukė gardus karštas plovas ir užkandžiai.

Darbščiųjų rankų būrelio nariai, vadovaujami Sondros Žalakevičienės, tvenkinio aplinką šventei papuošė milžine žuvimi ir dviem gražuolėmis gervėmis, kurios atrodė kaip tikros. Į dalyvius dairėsi šalia gatvės ant stulpo įsikūrusi gandrų šeimyna. Po pievelę vaikštinėjo porelė spalvingų S. Antanaičio prijaukintų ančių.

Projektas „Sportas mus išlaisvina“ finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, jį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, švietimo mainų paramos fondas ir centrinė valdymo agentūra.

Rasa STANKEVIČIENĖ
R 06-10

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje