Sporto šventėje – naujos rungtys ir azartas

Atrankinės Šiaulių regiono neįgaliųjų sporto žaidynės vyko Pakruojyje.

Judėjimo galia
Nustatymai

Atrankinės Šiaulių regiono neįgaliųjų sporto žaidynės į XIV Lietuvos neįgaliųjų žaidynes, pavadintos „Galiu gali galim 2022 m.“, dalyvių laukė atsinaujinusios. Jie galėjo išbandyti ne tik laiko patikrintas, bet ir naujas, dar nematytas, rungtis. 

Naujos rungtys sudomino

Į varžybas atvažiavo komandos iš Šiaulių ir Panevėžio miestų, Šeduvos, Radviliškio, Pakruojo, Rokiškio, Kėdainių, Pasvalio rajonų neįgaliųjų draugijų, sporto klubų „Atgaiva“ (Kuršėnai) ir „Entuziastas“ (Šiauliai), Linkuvos socialinių globos namų grupinio gyvenimo namų, LASS Pakruojo filialo, Pasvalio r. sergančių cukriniu diabetu draugijos „Sveikata“, Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Pakruojo Viltis“, asociacijos „AŠ Galiu“. Atvyko ir draugai iš Bauskės neįgaliųjų sporto ir reabilitacijos draugijos.

Šios žaidynės kiek kitokios nei pernai – jose nebuvo šaškių bei šachmatų rungčių (neįgaliųjų šaškių-šachmatų turnyras vyks rugpjūčio 20 d. Pakruojyje), užtat sugalvojome į varžybas įtraukti naujų taiklumo rungčių: „Bumbulienę“ ir kroketą. Naujos rungtys sulaukė didelio susidomėjimo. Kroketas – naujas žaidimas, kiek skiriasi nuo originalaus varianto, bet pasirodė, kad jį žaisti – gana rimta užduotis. Iš 38 kroketą panorusių išbandyti moterų geriausiai pasisekė Irenai Grudzinskienei (Kuršėnų „Atgaiva“), iš 36 vyrų taikliausias buvo Rolandas Papievis (taip pat iš Kuršėnų).

„Bumbulienės“ rungtyje reikėjo su samteliu į krepšį įmesti kamuoliukus. Pirmąja vieta, įveikusi 47 dalyves moteris, džiaugėsi Zofija Bivilienė iš Kėdainių, iš vyrų geriausiai sekėsi pasvaliečiui Mariui Aglinskui.


Labiau domėjosi žaidimais, nei profesionaliu sportu

Kopėčios – taip pat įdomi rungtis, tačiau žinoma jau seniau. Iš 49 dalyvių moterų pirma vieta atiteko Šeduvos neįgaliųjų draugijos pirmininkei Tatjanai Lastauskienei, tarp vyrų geriausiai pasirodė Rokiškio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Algis Veikšys.

Sporto centro teisėjai profesionaliai susitvarkė krepšinio aikštelėje, kur vyko ir figūrinio vežimėlių važiavimo rungtis. Pirmą vietą iš moterų užėmė Raimeda Bučinskytė (Šiauliai), iš vyrų – Egidijus Gabriūnas (Pakruojis). R. Bučinskytei geriausiai sekėsi ir mėtyti baudas tarp sėdinčiųjų neįgaliojo vežimėlyje. Iš vyrų pirmą vietą šioje kategorijoje laimėjo Algirdas Adomonis (Pasvalys).

Tarp vaikštančiųjų baudas geriausiai mėtė Birutė Gelminauskienė ir Jonas Aleksėjus iš Rokiškio.

Smiginio rungtyje varžėsi bene daugiausiai dalyvių. Pirma vieta tarp moterų atiteko B. Gelminauskienei (Kuršėnai), ji įveikė 50 dalyvių. Iš 56 rungtyje dalyvavusių vyrų geriausiai pasisekė Panevėžio miesto neįgaliųjų draugijos nariui Zenatui Gasiūnui.

Kimštinį kamuolį toliausiai (net 8,30 m) nusviedė ir pirmąją vietą pelnė Jelena Kučinskaja iš Kėdainių, iš vyrų geriausiai pasisekė kuršėniškiui Vaidui Pociui.

Dalyvauti bočios žaidime užsiregistravo net 23 komandos ir visos labai azartiškai siekė pergalės. Po atkaklių varžytuvių pirmoji vieta atiteko Rokiškio rajono neįgaliųjų draugijai.

Rankų lenkimo rungtyje dalyvavo tik 6 moterys ir 7 vyrai. Laimėjo Elena Adomaitienė (Kuršėnai) ir M. Aglinskas. Ilgamečiam „Entuziasto“ vadovui Bronislavui Volbikui, kuris kartu su naujuoju klubo pirmininku Mindaugu Bernotu atsivežė sunkųjį rankų lenkimo stalą, teko šiek tiek nusivilti – varžybų dalyviai buvo labiau susidomėję žaidimais nei profesionaliu sportu.


Prie varžybų prisidėjo daug žmonių

Susumavus komandų rezultatus, paaiškėjo, kad varžybose geriausiai sekėsi Kuršėnų neįgaliųjų sporto klubui „Atgaiva“. Iš jo atvyko gausiausia komanda (19 dalyvių). Daugiausiai dalyvių atvežusioms komandoms buvo įteikti prizai.

Sporto renginiai yra puiki proga pabendrauti, susipažinti bei pasisemti gerų emocijų. Kaskart organizuodami žaidynes susiduriam su naujais iššūkiais – oras per karštas, dalyvių nėra kam atvežti, nėra kam košės virti. Tačiau visada randame išeitį. Sunkiau surasti teisėjaujančių rungtims, o ir šiaip pagalbininkų, tad esu labai dėkinga šventę surengti padėjusiems savanoriams Astai Vaupšaitei, Gražvydei Atajavienei, Vladui Mickūnui, Pakruojo sporto centro teisėjams bei mūsų asociacijos „Aš galiu“ komandai Laimai Žemaičiūnienei, Ilonai Adomaitienei, Gintautei Budrienei, Tomui Paužuoliui.

Už galimybę surengti žaidynes bei įteikti prizus esu dėkinga AB „Klovainių skalda“, Pakruojo kredito unijai, Pakruojo rajono savivaldybei, Pakruojo rajono sporto cent­rui, šeimos klinikai „Medicus“ ir Aldonai Udrienei.

Už pasitikėjimą, paskatinantį žodį bei paramą dėkojame LND pirmininkui Ignui Mačiukui .

Lolita NARKEVIČIŪTĖ
R 07-12

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje