Sporto festivalyje – rungčių ir medalių gausa

Festivalio dalyviai išbandė ir naujas rungtis.

Judėjimo galia
Nustatymai

Klaipėdoje surengtas tradicinis, jau penktasis Žmonių su negalia vasaros sporto festivalis. Į jį susirinko per 200 sporto entuziastų iš įvairių šalies vietovių. Ne pirmus metus į festivalį įtraukiamas ir pasirengimas Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynėms, kviečiami atvykti neįgaliųjų draugijų atstovai. 

Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Ignas Mačiukas džiaugiasi galimybe LND asocijuotoms narėms dalyvauti Klaipėdoje vykstančiame sporto festivalyje. Pasak jo, čia galima išbandyti ne vien mūsų žaidynėse vykstančias, bet ir daug naujų įdomių rungčių: irklavimą „Concept 2“ treniruokliais, diskgolfą, kulkinį šaudymą, įsitraukti į įvairias estafetes, įveikti kliūčių ruožus ir pan. Festivalio organizatoriai parengė daugiau kaip 20 skirtingų rungčių. Šiemetinės varžybos vyko Klaipėdos futbolo mokyklos stadione.

Klaipėdos neįgaliųjų draugijos nariai – nuolatiniai šio festivalio dalyviai. Tiesa, pasak draugijos pirmininko Vlado Alsio, kadangi organizacija sporto veikloms finansavimo negauna, jos nariai treniruojasi Klaipėdos miesto žmonių su fizine negalia sporto klube „Žuvėdra“, kuriam įvairiose varžybose ir at­stovauja. „Apie 10 draugijos narių dalyvavo ir šiame festivalyje“, – sako V. Alsys ir pasidžiaugia, kad iškovota ir tiek pat medalių. Be apdovanojimo neliko ir pats draugijos pirmininkas, sėk­mingai sužaidęs futbolo 3x3 varžybose.

Didelis, erdvus stadionas tokioms varžyboms buvo itin patogus. Pasak V. Alsio, rungčių gausa ir galimybė jas išskirstyti po visą stadioną padėjo išvengti būriavimosi eilėse, ilgo laukimo.

Palangos neįgaliųjų draugijos sporto entuziastai šiame sporto festivalyje dalyvavo jau trečią kartą. Paprastai kartu su Kretingos rajono neįgaliųjų draugija jie suburia vieną komandą. „Nors šįkart kretingiškiai vykti negalėjo, tradicijos nesulaužėme ir festivalyje vis tiek dalyvavome, – sako Palangos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Antanas Šiupinys. – Vykome tik dviese, bet parsivežėme 6 medalius.“

A. Šiupinys sako jėgas išbandęs bene 8 rungtyse. Už diskgolfą ir baudų mėtymą sėdint pelnė aukso, o už kulkinį šaudymą – bronzos medalius. Puikiai sekėsi ir Palangos neįgaliųjų draugijos narei Stanislavai Jonkuvienei – smiginio, rankų lenkimo ir sunkumų laikymo (hantelio laikymas stovint ištiesus vieną ranką į priekį) rungtyse ji užėmė pirmąsias vietas. „Ruošiamės spalį vyksiančioms XIV Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynėms. Dalyvavom ir Tauragėje vykusiose regioninėse varžybose, iš kurių taip pat negrįžom be medalių“, – sako A. Šiupinys.

XIV Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynės ir jų regioniniai turai finansuojami Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

Aldona DELTUVAITĖ
R 08-08

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje