Elektrėnų sporto žaidynėse – rungčių įvairovė ir medalių gausa

Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos komanda, pelniusi I vietos taurę.

Judėjimo galia
Nustatymai

Elektrėnų profesinio mokymo centre ir Elektrėnų laisvalaikio centre surengtos jau 19-osios Elektrėnų savivaldybės ir Vilniaus apskrities neįgaliųjų sporto žaidynės, pastaraisiais metais tapusios ir Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynių atrankiniu turu. 

Plečiasi žaidynių dalyvių geografija

Žaidynių organizatorius Elektrėnų neįgaliųjų draugijos pirmininkas Zigmantas Jančauskis sako, kad šios žaidynės sulaukė didžiausio sporto entuziastų susidomėjimo – į jas atvyko daugiau kaip 260 dalyvių. Kasmet vis labiau plečiasi ir dalyvių geografija. Į 19-ąsias žaidynes jie susirinko ne tik iš visų Elektrėnų savivaldybėje veikiančių neįgaliųjų organizacijų, bet ir beveik visų Vilniaus apskrities savivaldybių (išskyrus Vilniaus miesto ir rajono), atvyko ir Kaišiadorių rajono sportininkai, pora šaškininkų atvažiavo iš Strėvininkų pensionato, 4 sunkios negalios bočios žaidėjai – iš Kauno.

Žaidynių dalyvius pasveikino Elektrėnų savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Džeraldas Dagys, Socia­linės paramos skyriaus vedėja Violeta Šimkūnienė, Elektrėnų Sporto centro direktorius Alfredas Vainauskas, Elektrėnų profesinio mokymo centro direktorė Lina Triponienė. Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Ignas Mačiukas palinkėjo dalyviams sportinio azarto, o žaidynių nugalėtojus bei prizininkus pakvietė į XIV Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynes.

Žaidynių diplomai – Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos sportininkų rankose.

Rungčių sąraše – dar viena naujovė

Žaidynių organizatoriai sportininkams parengė 15 rungčių. Kasmet varžyboms naujovių pasiūlantys elektrėniškiai (praėjusiais metais tai buvo disk­golfas ir bočia), šįkart į varžybų prog­ramą įtraukė šaudymo iš lanko rungtį. „Kiekvieną kartą norisi pasiūlyti kažką įdomesnio, – sako Z. Jančauskis. – Apie pusšimtis negalią turinčių žmonių išbandė, ką reiškia įtempti temp­lę, paleisti strėlę. Įranga – lankais, strėlėmis, taikiniais pasirūpino Elektrėnų neįgaliųjų draugija, sporto entuziastus priėmė Elektrėnų šaudykla. Jos savininkui Kęstučiui Barišauskui esu dėkingas ne tik už suteiktas ir tinkamai paruoštas patalpas, bet ir už tai, kad žaidynių dalyvius pamokė, kaip laikyti lanką, kaip tempti templę.“

Rinkdami rungtis žaidynių organizatoriai atsižvelgė į tai, kad jose dalyvaus įvairią negalią turintys sporto entuziastai. Todėl be Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynėse numatytų rungčių (bočios, smiginio, krepšinio 3x3, baudų mėtymo, rankų lenkimo, šaškių, šachmatų) pasiūlė ir paprastesnių: buvo galima mesti lankus ant stovo, kamuoliukus į maišą, kimštinį kamuolį, rinkti pupeles. Tradiciškai surengta ir estafetė.

Dėl skirtingos dalyvių negalios ne vienai rungčiai buvo numatyti ne 3, o 4 medalių komp­lektai. Iš viso žaidynėse išdalyta 120 medalių ir diplomų, prizines vietas užėmusioms komandoms įteiktos taurės.

Žaidynių organizatorius Zigmantas Jančauskis.

Medalių rekordininkai

Po pertraukėlės į Elektrėnuose rengiamas sporto žaidynes atvykusi Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos 15 žmonių komanda įrodė, kad jų sportinis entuziazmas ne tik neišblėso, bet netgi sustiprėjo. Širvintiškiai dalyvavo 12-oje rungčių. Ypač puikiai sekėsi rateliais judančiam Algimantui Kojui – 5 medalius iškovojęs sportiškas vyras tapo daugiausiai apdovanojimų pelniusiu žaidynių dalyviu.

Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos komanda iš viso iškovojo 21 medalį ir užėmė I vietą. Pasak draugijos vadovės Reginos Jagminienės, organizacijos narių gerą fizinę būklę padeda palaikyti Širvintų sporto centre lankomi plaukimo užsiėmimai.

II vieta atiteko Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijai, III – Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos komandai.

Sportines veiklas mėgstantys Švenčionių rajono neįgaliųjų draugijos nariai paprastai stengiasi dalyvauti įvairiose sporto šventėse. Organizacijos pirmininkė Teresa Špakova džiaugiasi, kad neseniai iš Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos Dusetose surengtų varžybų parsivežė net 10 medalių, visada dalyvauja ir Ignalinoje vykstančiose sporto šventėse. O štai dėl kelionės į Elektrėnus į Švenčionių rajono savivaldybę teko kreiptis net Elektrėnų žaidynių organizatoriui Z. Jančauskiui, kad be finansavimo šiemet likusiai neįgaliųjų draugijai būtų suteiktas transportas atvykti į varžybas. Į žaidynes atvažiavo 16 žmonių komanda, iškovoti 2 medaliai.

Daugeliui rungčių teisėjavo tų sporto šakų žinovai. „Bočiai šiemet teisėjavo buvęs Lietuvos čempionas Rytis Triponas, šaškių ir šachmatų mėgėjams – daugeliui šios sporto šakos mėgėjų gerai pažįstamas Anatolijus Šugajevas, – pasakoja Z. Jančauskis. – Smiginio varžybas pravedė Elektrėnų smiginio klubo atstovai – klubo prezidentas Donatas Matijoška paskyrė 2 šios sporto šakos taisykles gerai išmanančius teisėjus. Esame dėkingi ir žaidynių vyr. teisėjai Romai Voronkovai, Ugniui Zdanevičiui (krepšinis), Deivydui Marcinkevičiui (disk­golfas), Daliai Čepukaitei (pupelės), Birutei Vaišnienei (lankų mėtymas), Romutei Jančauskienei (kamuoliukų mėtymas).“

Sutelktų pastangų dėka Elektrėnuose vykusios sporto žaidynės tapo gera treniruote prieš spalio 14-ąją Garliavoje vyksiančias XIV Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynes. Šios žaidynės ir jų regioninės varžybos bendrai finansuojamos Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

Aldona DELTUVAITĖ
R 09-08

 

Šį straipsnį galite skaityti lengvai suprantama kalba.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje