Pranas PLIUŠKA. Viskas į gera

Kūrybos laboratorija
Nustatymai

Pradžioje atspėkite mįslę: nevalgo, negeria, o vis auga ir didėja. Kas? Kol galvosite patys ar klausinėsite aplinkinių, ieškosite internete atsakymo, papasakosiu vieną beveik tikrą nutikimą.

Sugalvojo močiutė Onutė pasidaryti sumuštinį ir sugraužti jį net trimis nuo nepriklausomybės atkūrimo paskelbimo laikų likusiais dantimis, užsigerdama nervus raminančia arbata. Atidarė šaldytuvo duris ir suprato, kad senelis Juozelis jau ne kartą šias duris buvo atidaręs, nes viduje kaip ir tuščia. Reikia planuoti žygį parduotuvę. Gal pasiųsti Juozelį? O gal neverta, nes praėjusį sykį, kai bandė savo vyrelį pasiųsti, tai tas taip pasiuto, kad pats pasiuntė močiutę Onutę kažkur labai toli, net sunku prisiminti, kur tiksliai. Tos vietos nepavyko rasti ne tik ant gaub­lio, bet ir didoko mastelio žemėlapyje. Teks palikti Juozelį ramybėje ir pačiai kulniuoti. Kaip tarė – taip padarė. Juk močiutė – ne kokia piemenė, jei duoda žodį, kad ir sau, tai ir tesi. Onutė čiupo krepšį ir pirmyn į trasą!

Vos išėjusi iš laiptinės Onutė susitiko porą savo amžiaus grupės entuziastingai besišnekučiuojančių kaimynių. Jos nedelsdamos išsiaiškino, kur ruošiasi žingsniuoti Onutė, ir pradėjo kamantinėti, ar ta žinanti, kurioje parduotuvėje kokiems produktams akcijos bei didžiausios nuolaidos. Močiutė nežinojo. Kaimynė iš apačios prisiminė girdėjusi, kad per radiją pranešė apie pigią duoną parduotuvėje X. Onutė tekina pasileido taip, kaip net jaunystėje nebuvo pasileidusi. Tik bėda, kad tos pigesnės duonos toje parduotuvėje jau nebebuvo. Išpirkta ir baigtas kriukis! Tiesą sakant, kas tas kriukis, aš ir pats nežinau, bet gal kuris nors iš jūsų žinos ir man pasakys. Laimei, prie duonos lentynų stovinčią nuliūdusią Onutę pastebėjo viena pastabi pirkėja ir pašnibždėjo, kad duonos nebrangiai galima nusipirkti parduotuvėje Y. Onutė vėl pasileido. Duonos ten rado, bet tik juodos, o gydytojai jau prieš metus sakė: „Nu nu nu, juodaplutės duonelės Onelei neliesti.“ Laimei, tuo metu suskambo telefonas ir viena iš jau mūsų minėtų kaimynių liepė bėgti į parduotuvę X, kur ką tik atvežė šviežios pigios duonos. Pirmyn, tiksliau – atgal! Apėjusi tris parduotuves Onutė rado pigiausios dešros, aplėkusi visus penkis didžiuosius prekybos centrus išsirinko akcinio sviesto, o rasti triskart nupigintą arbatą pavyko jau antroje parduotuvėje. Tiesa, su nervus raminančia arbata išėjo šioks toks nesusipratimėlis. Reklamoje, kurią telefonu perskaitė kaimynė iš viršaus, buvo skelbiama arbatą esant tokią pigią, jog jei ją pirksi, tai parduotuvė dar tau primokės, bet vėliau paaiškėjo, kad mokėti ir dar truputį primokėti teko pačiai pirkėjai Onutei. Bala nematė. Juk ne karvę kainuoja. Taigi iškeliavusi į parduotuvių voratinklį ryte, Onutė grįžo jau saulei ritantis žemyn. Dabar tai atsigaus! Sutepė tuziną sumuštinių, užplikė arbatos. Laukdama, kada arbatėlė pravės, Onutė prisėdo pailsėti. Ir atsitik tu man taip – užsnūdo!

Kai močiutė, ji gi Onutė, atmerkė akis, labai nustebo. Lėkštėje ant stalo tebuvo likęs vos vienas jai Juozelio paliktas sumuštinis, kuriuo gardžiavosi maža, bet drąsi stalų alpinistė pelytė. Laik­rodis su į pensiją išėjusią gegute, kabantis ant sienos, rodė šiek tiek po septintos valandos vakaro. Tarp Onutės ir Juozelio buvo sudaryta žodinė taikos sutartis – jei Onutė nevalgys po šeštos valandos vakaro, tai Juozelis nerūkys kambaryje. Taip ji pasidarė iškrovos dieną.

Kitą rytą močiutė užplasnojo ant svarstyklių ir jos parodė gerą rezultatą. Iš džiaugsmo Onutė išbučiavo ne tik svarstykles, bet ir išsigandusį Juozelį ir dar kai ką, kas pakliuvo jai po ranka.

Sakykite, gerbiamieji, ar seniau, kai visose parduotuvėse kainos buvo visiškai vienodos, galėjo atsitikti kas nors panašaus? Tikrai ne. Taigi. Geri dabar laikai ir net baugu, kad laukia dar geresni!

Dabar apie tą mįslę, pateiktą mano rašliavos pradžioje. Jei dar patys neatspėjote, tai atsakymas – kainos. Perskaitę šį mano laišką, persiųskite dvidešimčiai draugų ar pažįstamų ir jus aplankys stebuklinga nuolaidų paukštė, jums visada bei visur pasiseks rasti didžiausias akcijas!

Pranas PLIUŠKA

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas