Pranas PLIUŠKA. Situacijos algoritmas

Jono Valantiejaus nuotr.

Kūrybos laboratorija
Nustatymai

Humoreska

Sėdi kieme ant suolelio vyrukai. Tokie savimi ir viskuo patenkinti, kad net gražu į juos iš šono žiūrėti. Žiūri vienas į kitą lyg į kokias nuodėmės vertas merginas iš manekenių žurnalo ir šypsosi, lyg būtų laimėję loterijoje. Kyla klausimas, kodėl jie tokie laimingi? Prieikime arčiau – gal pavyks sužinoti, kas tokio gero jiems yra nutikę.

Sėlinkime tyliai ir atsargiai, kad neišgąsdintume kaip kokių žvirblių, tupinčių ant vyšnios šakų. Vyrai tik iš pirmo žvilgsnio atrodo drąsesni už pačius liūtus, nors daugelio širdyse tupi bailus kiškis, bet tai jau kita tema, kurios šį kartą nekutensiu. O, štai vienas iš tų liūtų ar kiškių jau ir išsižiojo, matyt, ruošiasi kažką sakyti. Paklausom.

– Vakar buvau krepšinio varžybose. „Žalgiris“ žaidė Kaune su „Barselona“. Gavau bilietą su nuolaida. Vietoj 50 eurų mokėjau tik 40, – pagaliau išdidžiai prabilo vienas iš išsišiepusiųjų.

– O aš žiūrėjau tas rungtynes per televizorių ir sutaupiau ne tik tuos 40 eurų, bet ir kelionės išlaidas iki Kauno. Be to, per televizorių rodo įdomiausių momentų pakartojimus. Didesnis malonumas. Mokykitės, kaip reikia gyventi, – prabilo ir dar plačiau išsišiepė kitas vyrukas, užgesindamas pirmojo šypseną.

– Anokie jūs čia taupuoliai. Geriau mokykitės iš manęs, kaip reikia gyventi. Aš, paėmęs butelį alaus, nuėjau pas kaimyną ir pas jį ne tik pasižiūrėjau rungtynes, bet prie alaus dar gavau sūrio užkandai. Baigus mudviem gerti mano butelį, kaimynas iš šaldytuvo išsitraukė dar savo tris. Puikiai pažiūrėjom krepšinį, – ramiai išdėstė trečiasis, išjungdamas ir antrojo šviečiantį šypsnį.

Staiga ketvirtas vyriokas kad ims kvatotis. Trejetukas suglumo:

– Kas čia tau pasidarė? Prisiminei linksmą anekdotą? Tai papasakok ir mums.

– Patys jūs tikri anekdotai. Giriatės, nors nėra čia ko girtis. Aš nei į Kauną važiavau, nei bilietą pirkau, nei alaus pas kaimyną nešiau. Aš apskritai rungtynių nežiūrėjau, televizorių patausojau, elektros sutaupiau ir dar savo nervus pasaugojau. O kaip baigėsi rungtynės? Kas laimėjo?

Trejetukas susižvalgė.

– Tai kad kai baigėsi rungtynės arenoje buvo didelis triukšmas, o ta akcijinė vieta, pasirodo, tokiame kamputyje – švieslentės nebuvo matyti, o mano ir regėjimas prastokas, – sutrikęs pasiaiškino pirmasis.

– Man baigiantis ketvirtam kėliniui pusbrolis paskambino, tai pabaigos nemačiau, – sumurmėjo ir antrasis.

Visi sužiuro į paskutinę viltį.

– Tai kad ir aš nežinau, – nusiminęs pravebleno trečiasis. – Kai gėrėme paskutinį alaus butelį, iš darbo grįžo kaimyno žmona ir kaip atidarė savo kakarinę, tai užgožė ne tik televizoriaus, bet ir tuo metu virš mūsų namo kylančio naikintuvo garsą.

Tokios tad tokelės. Vaizdelis pasikeitė iš esmės. Sėdi kieme ant suolelio vyrukai tokie savimi ir viskuo nepatenkinti, kad net liūdna į juos iš šono žiūrėti... Tai ir nežiūrėkime. Eikime savo reikalų tvarkyti bei kūno ir dvasios malonumų ieškoti.

Pranas PLIUŠKA
Pasvalys

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas