Zinaida DILYTĖ–JURĖNIENĖ. Po klojimo stogu

Jau tapo tradicija poezijos ir dainos mėgėjams susirinkti Pakaušių kaime Panevėžio rajone.

Kūrybos laboratorija
Nustatymai

* * *

Sako, trečias kartas nemeluoja. Tačiau ketvirtas susibėgimas-pasikieminėjimas manan pamiškės vienkiemin po klojimo stogu buvo tiesiog derlingas. Net 31 bičiulį, bičiulę, pažįstamą, prijaučiantį, suskaičiavau jau po visam, kai ilsėjausi po skubriai sumanytos, telefono žinutėmis sukviestos ir dar greičiau pralėkusios popietės. Esu labai dėkinga visiems nepapuikavusiems. Atvyko svečių iš Pasvalio, Biržų, Kėdainių, Rad­viliškio, Kelmės. Celestina Rimavičienė atvažiavo su muzika (t.y. kapela) ir savų žodžių dainom iš Nociūnų (Kėdainių r.). Godotini sveteliai ir iš toliau, ir artimesni.

Muzikavom, dainavom, dalijomis mintimis. Prisiglėbesčiavom, prisiplepėjom, buvom vienas kito išgirsti ir kažkurion mažon atminties kertelėn sutalpinti.

Gaspadinės vaišino itin skania kopūstiene ir tradicine kiaušiniene. Visa virta kepta čia pat, klojime, ant laužo.

Dėkui visiems bendraminčiams už dalyvavimą daug labiau negu už dovanas, kurių taip gausiai sukrovėt. Didžiausia dovana esame vieni kitiems. Paprastas, širdžiai ir sielai brangus pasibendravimas paprastame mano gimtame vienkiemyje. Nepamirškite, esate laukiami nuo pavasario iki rudens, kad tik noro būtų, galimybių susiieškosim.

Zinaida DILYTĖ–JURĖNIENĖ
Panevėžio r.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas