Žilpamūšyje – poezijos šventė „Žydintys žodžiai“

Poezijos šventės dalyviai.

Kūrybos laboratorija
Nustatymai

Žilpamūšyje (Pasvalio r.) vyko tradicinė poezijos šventė „Žydintys žodžiai“. Į ją buvo pakviesti Biržų, Kupiškio, Panevėžio, Pasvalio rajonų literatai.

Šventę rengė Žilpamūšio kultūros namų ir bibliotekos darbuotojai, o ją puikiai vedė šių kultūros namų vadovė Janina Katauskienė. Skaitomas eiles keisdavo Nijolės Stepulienės iš Joniškėlio muzika ir dainos.

Skaitymus pirmoji pradėjo Kupiškio literatų klubo „Lėvens balsai“ vadovė Regina Baltrūnienė. Savo nuoširdžias eiles iš neseniai išleistos poezijos knygos „Išgirsk gyvenimą“ skaitė Biržų rajono neįgaliųjų draugijos literatų klubo „Svajokliai“ pirmininkas Egidijus Saldys. Popietėje skambėjo Panevėžio rajono literatų klubo „Polėkis“ kūrėjų Adelės Samulionienės ir Onos Striškienės skaitomi kūriniai. Pasvalio literatų klubui „Užuovėja“ atstovavo Ksavera Skujienė iš Riaubonių ir Steponas Rimkus iš Joniškėlio.

Visiems poezijos šventėje skaičiusiems savo kūrybą Žilpamūšio bibliotekininkė Daiva Goštautienė dovanojo gėlių, užrašų knygutes, tušinukus, lininius rankdarbius.

Atvykusieji galėjo pasižvalgyti po gražiai tvarkomą Žilpamūšį, paėjėti iki šalia esančios dvaro sodybos bei išlikusios pieninės, kurioje jau seniai įrengti butai. Šalia yra Sokų dvarelis, kiek tolėliau Geltonpamūšis su išlikusiu kumetyno pastatu. Buvo džiugu susitikti, pabendrauti, pasikeisti naujai išleistomis knygomis, pasidžiaugti sutiktais žmonėmis. Poezijos šventės dalyviai dėkingi jos rengėjams, nes sąlygos susiėjimams dar tebėra gana sudėtingos.

Ona STRIŠKIENĖ
Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos narė

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas