Jonas KATKEVIČIUS. Ir vėl karantinas

Kūrybos laboratorija
Nustatymai

Humoreska

Vis girdžiu skundžiantis: „Karantinas, karantinas“... Žinoma, rūpesčių dėl to visiems daugiau...

Dabar jau geriau, galima po lauką be antsnukio, kaip liaudyje vadiname tas kaukes, pasivaikščioti. O anksčiau kaukėtas eidavai gatve ir nelabai ką galėjai pažinti, nebent iš balso. Mane dažniau kiti pažindavo: padėdavo kompleksija ir plikė, kurią kasdien žmona „nuravi“. Taigi eini sau ramiai gatve, o priekyje kokia nors persona, dažniausiai moteriškos giminės, tipena. Siluetas atrodo pažįstamas, betgi nesi tuo tikras. Mandagiai, kaip džentelmenas, pasisveikini ir viskas. Mandagumas kaulų nelaužo, o kartais gali ir praversti – taip susipažinti galima...

Be kaukės išėjęs į gatvę pasijuntu geriau: ne tik visus iš tolo matau, kiek regėjimas leidžia, bet galima ir į valias pasikalbėti. O kalbėtis yra apie ką. Dabar žmonės dalijasi į dvi grupes: vieni pasiskiepiję, kiti – ne. Abi grupės turi bendrą bruožą: yra įsitikinę, kad priešingai mąstantys individai tikriausiai išmirs.

– Kodėl nesiskiepiji? – klausiu užkietėjusio antivakserio.

– Skiepai – nuodai, čipai, per kuriuos mus visus nori kontroliuoti. Nė nepajusi, kaip tave nevaisingu padarys...

– Nuodai ne nuodai, bet kai iš vakaro išgėręs litrą spalvotosios paskui tris dienas negali atsigauti, tai nieko, ar ne? Kodėl pagiriomis geri aktyvuotą anglį? Ar tau nekyla klausimas, kas ją užaktyvavo ir kokiu tikslu? Ką, tu vaikų susilaukti būdamas 70 metų dar ruošies? – susijaudinęs baigiu savo tiradą.

– Nepainiok! Dėl malonumo galima ir pakentėti, o dėl šalutinių požymių – ne. Štai mano kaimynė pasiskiepijo „Akropolyje“, paskui apsižvalgė – viskas pabrangę. O tu sakai – skiepykis.

– Pagalvok, kas tavęs laukia! – aiškinu kitai antivakserei. Dabar plinta indiška atmaina. Jeigu tau nuo neplautų braškių vidurius paleido, tai kas bus, kai tokia atmaina pateks į tavo nosį?.. Juk jie ten į savo upes visaip dergia, skalbia, mėto apdegusius lavonus. Brrr...

– O aš pasislėpsiu kaime, niekur nė kojos! – atkerta pašnekovė.

– Tai ir indiška atmaina moka slėptis, – vėl aiškinu. – Ji nuo saulės į pavėsį lenda, o iš baimės net šoka, matei, ką indiškuose filmuose išdarinėja.

Iš visos antivakserių retorikos mane labiausiai stebina įsitikinimas, kad visų pasaulio valstybių vadovai prieš juos yra susimokę. Kaip jie bendrą kalbą rado – neįsivaizduoju.

Jonas KATKEVIČIUS
Kaišiadorys

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas