Vilija VILKELINĖ. Poezijos rytmetyje – eilės apie gyvenimą ir lietų, Dievą ir paukščius

Savo poeziją pristatė Angelė Degutytė-Astrauskienė.

Kūrybos laboratorija
Nustatymai

* * *

Į Kalvarijos viešosios biblio­tekos salę rinkosi žmonės susitikti su Angele Degutyte-Astrauskiene. Nors gyvenimas jai nepašykštėjo išbandymų (po patirtos traumos moteris juda neįgaliojo vežimėliu), ji neverkia ir nedejuoja. Angelė – tikra darbštuolė. Kalvarijos viešojoje biblio­tekoje buvo surengtos jos vėrinių iš karoliukų, atvirukų parodos. Šįkart kalvarijiečius moteris supažindino dar su vienu savo talentu – poezija.

„Poezija – visų pirma – svajonė, jausmas ir muzika, meilė ir neapykanta, apmaudas ir ilgesys, nuoširdus vaiko juokas ir mąstančio žmogaus sarkazmas, verksmas su ašarom ir ašaros be ašarų... Viskas, kas žmogiška.“ Šiais poeto Paulio Širvio žodžiais prasidėjo Kalvarijos savivaldybės Socialinių paslaugų centro Dienos socialinės globos institucijoje paslaugų gavėjos, Kalvarijos savivaldybės neįgaliųjų draugijos narės A. Degutytės-Astrauskienės poezijos ryt­metis ,,Tai – mano gyvenimas“.

Kurti Angelė pradėjo dar mokykloje. Sykį jai į rankas pateko poetės Janinos Degutytės knygelė. Skaitė, žavėjosi, o po to nutarė: jei Janina Degutytė šitaip gražiai kuria, tai ir aš galiu, juk aš taip pat Degutytė (nors, kaip vėliau išsiaiškino, tik pavardė šias moteris ir tesiejo).

Poezija jai – tai galimybė savo jausmus išreikšti žodžiais. Pasak pačios Angelės, ji rašo ir kai būna liūdna, kai ašaros temdo akis ir kai skausmas veria kūną. Rašo ir tada, kai širdis spurda džiaugsmu... Visur su savimi nešiojasi mažą knygelę, į kurią užrašinėja savo mintis. Rašo apie viską – save, gyvenimą, lietų, Dievą, jūrą, paukščius... Rašo ir apie meilę, tikrus bei netikrus jausmus. Paklausyti jos kuriamų eilių susirinko gausus būrys poezijos mėgėjų, Kalvarijos literatų klubo ,,Rasa“ narių, bičiulių bei šeimos narių.

A. Degutytės-Astrauskienės posmus lydėjo švelnūs, romantiški armonikos garsai, kuriuos dovanojo muzikantė Birutė Zavistauskienė. Eiles skaitė Socia­linių paslaugų centro užimtumo specialistė Gitana Maskelė, socialinė darbuotoja Kristina Vaičiūnienė, viešosios bibliotekos darbuotoja Sigita Palionienė, literatų klubo ,,Rasa“ vadovė, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos narė, Kalvarijos neįgaliųjų draugijos narė ir šių eilučių autorė Vilija Vilkelienė.

Poezijos pristatymo proga Angelę pasveikino Socialinių paslaugų centro direktorė Oksana Vasiliauskienė. Ji palinkėjo sveikatos, laimės bei sėkmės kūrybiniame kelyje. Literatų klubas ,,Rasa“ ragino nenustoti rašyti, tobulėti ir savo eilėmis dalytis su poezijos mėgėjais.

Vilija VILKELINĖ
Kalvarija

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas