Ona STRIKŠIENĖ. „Plaukia Lėveniu vasaros pavakarys“

Paliūniškyje prie jubiliejinio akmens.

Kūrybos laboratorija
Nustatymai

* * *

Paliūniškyje, Lėvens saloje, surengta poezijos popietė „Plaukia Lėveniu vasaros pavakarys“. Pirma jos dalis buvo skirta Lietuvos dainiui Maironiui, 160-ojo jubiliejaus proga. Apie poetą kalbėjo ir daug jo eilių išraiškingai deklamavo panevėžietis Juozas Kielius. Jį papildė poetinio susibūrimo iniciatorė ir rengėja Panevėžio literatų klubo „Polėkis“ narė, Paliūniškio kaimo bendruomenės tarybos narė Dalia Meškonytė. Apie Jono Mačiulio-Maironio lankymąsi Paįstryje ir Karsakiškio seniūnijos teritorijoje kalbėjo kraštotyrininkė, „Polėkio“ klubo narė Ona Striškienė.

Keliautoja, „Polėkio“ klubo narė Roberta Grumadienė pristatė kelionių fotoalbumą „Po trisdešimt metų...“, išleistą trimis kalbomis – lietuvių, ukrainiečių ir rusų, paskaitė nuotaikingą epizodą iš šios knygos. Iš tik ką išleistos savo poezijos knygos „Surūdiję mintys“ pristatė keletą eilėraščių.

Biržų neįgaliųjų literatų klubo „Svajokliai“ vadovas Egidijus Saldys pasveikino susirinkusiuosius, papasakojo apie klubą, jo veiklą, perskaitė keletą savo eilėraščių. Klubo narė Ona Varnienė kalbėjo apie išleistas tris poezijos knygas, dar dvi naujai parengtas, paskaitė keletą eilėraščių, dovanojo gėlių. Pasvalietis Algis Mačiulis perdavė linkėjimus nuo Pasvalio literatų klubo „Užuovėja“ ir pralinksmino smagiomis humoristinėmis eilėmis. Susirinkusius į poezijos pavakarį pasveikino paliūniškietė Laima Kairienė.

Atvykusieji grožėjosi ramia Lėvens tėkme, senuoju arkiniu tiltu, gražiu paplūdimiu ir naujuoju kabančiu tiltu. Įdomiomis lauko sąlygomis, virinant vandenį ant primuso, buvome pavaišinti aromatinga kava ir arbata. Ragavome ir gyrėme Paliūniškio kaimo bendruomenės pirmininkės Lijanos Kubilienės šventei dovanotus saldumynus. Tokie susiėjimai, matyt, labai reikalingi, nes pavakarys buvo gana ilgas.

Ona STRIKŠIENĖ
Panevėžys

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas