Galvosūkis: ką padovanoti?

Kūrybos laboratorija
Nustatymai

Humoreska

Atrodo, dar tik vakar įsileidome Naujuosius, o į langą jau beldžia šv. Valentinas. Ak, tie tautiečiai, iš svečių šalių prisirankiojo švenčių, o jas mums mielai bruka apsuk­rūs verslininkai: pirk puodelį, pagražintą raudona širdele – įrodyk meilę. Laikas paieškoti „meilės įrodymo“ savajam.

Prekybos centre minia šturmuoja gyvybės vandens butelius. Kaimynė, prisikrovusi pilną vežimėlį, laukia prie kasos. „Pabrangs“, – be žodžių įspėja mane. Purtau galvą. „Maniškis – inžinierius, o aš turiu chemikės diplomą, nepražūsim“, – mintyse atsakau jai ir dairausi aplinkui. Akys pastebi drabužių vitrinoje mažą juodą suknelę. Skubu matuotis. Apsivelku ir į mane žvelgia... la grande dama. Pajuntu lyg senos prancūziškos šaknies nebūtų nugraužusios godžios kitatautės pelės.

– Jums labai tinka. Pirksite? – šypsosi pardavėja.

– Deja, teturiu vienai rankovei, nesvarbu – kairei ar dešinei, – gailauju ir apsivelku prievartinį pensininkės drabužį „padėvėtukę“. Kitas išbandymas – kailinių drabužių salonas. Užsimerkiu ir pėdinu tarsi tuneliu – nenoriu pirkti vaistų kraujospūdžiui mažinti.

Betgi dovanos ieškau vyrui. „Ak, – atsidūstu, – gerai jiems – klasikinis kostiumas tarsi antra oda, tinka ir į šliūbą, ir į paskutinę kelionę, o mes, vargšės moterys, vis išradinėjam dviratį.“ Žvilgsnis užkliudo spaudos leidinių pasaulėlį. „Padovanosiu knygą“, – ateina į galvą mintis.

Knygų daug, neapsisprendžiu, kurią pasirinkti. Besidomint į galvą šauna protinga mintis: „Dovanų kuponas“, bet akys pastebi dailią užrašų knygelę. Kaina nepadoriai padori, nes užrašinė įvilkta į margą odinį rūbą. Paprašau piniginės pašokti lambadą ir nuperku dovaną.

P.S. Atspėkit, ką padovanojo vyras?


Gražina ČEKAVIČIENĖ
Jonava

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt