Literatų klubas veiklos ir idėjų nestokoja

Biržiečiai susitiko su ansamblio „Šarma“ dainininkais ir literatais.

Kūrybos laboratorija
Nustatymai

 

Biržų rajono neįgaliųjų draugijos literatų klubo „Svajok­liai“ taryba ėmė aktyvios veiklos. Egidijus Šatas, judantis neįgaliojo vežimėliu, telefonu primena nariams apie artėjantį renginį, pasveikina su gimtadieniu. Jis visiems klubo nariams, ypač nebegalintiems atvykti į klubo susitikimus, tarsi šeimos narys. Nuoširdumu ir didžiuliu noru prisidėti prie klubo veiklos pasižymi klubo pirmininko pavaduotoja Vida Simėnienė.

„Svajoklių“ klubo susirinkimai vyksta kas mėnesį. Kiekvienas susitikimas savaip įdomus, palieka daugybę teigiamų emocijų. Į juos pasikviečiame ir bendraminčių iš kitų klubų.

Pirmosios klubo susitikimų viešnios buvo Kupiškio rajono Skapiškio literatų klubo „Liktarna“ narės. „Svajokliai“ taip pat vyko į Skapiškyje surengtą poezijos šventę. Dalyvavome ir Rokiškio literatų klubo poezijos šventėje, „Baltojo balandžio“ fondo renginiuose Anykščių rajone. Klubo nariai vyko ir į Panevėžio literatų klubo „Polėkis“ organizuotą poezijos šventę.

Vasarą „Svajoklių“ klubo atstovai lankėsi Panevėžio rajone, Šilagalyje, surengtoje poezijos šventėje „Ką šlama gimtinės beržai“, kurią organizavo Šilagalio kultūros centro ansamblis „Šarma“. Kuomet didžiausi vasario pradžios speigai kaustė Lietuvos padangę, „Svajoklių“ nariai vėl skubėjo susitikti su ansamblio „Šarma“ literatais.

Šilagalio kultūros centro meno vadovas Jonas Mališauskas pristatė savo kolektyvo narius ir šiemet išleistą septintą savo knygą „Saulėlydis tėviškėj“. Skambiomis dainomis ir posmais džiugino ansamblio „Šarma“ poetės ir dainininkės Zita Petronienė, Julija Masiulienė, Elena Lipskienė ir Laimutė Kalinauskienė. J. Mališausko sukurtos eilės, tapusios dainomis, ir akordeono muzika džiugino visų susirinkusiųjų širdis. Abejingų nebuvo ir Z. Petronienės atliekamoms dainoms. Su savo dainomis prisijungė ir „Svajoklių“ klubo nariai. „Tai tikrai buvo neeilinis renginys“, – po jo džiaugsmo neslėpė V. Simėnienė. „Kai pabūni linksmoje bendraminčių draugijoje, tai ir sveikata pagerėja, ir skausmas pranyksta“, – sako Rima Merkelienė.

Dar daug skambių dainų liko neišdainuota, dar daug posmų nedeklamuota, todėl pažadėjome, kad susitiksime dar ne kartą. Graži draugystė „Svajoklius“ sieja ir su Šiaulių rajono neįgaliųjų draugijos Bubių padalinio neįgaliaisiais. Ne vieną kartą viešėjome Bubiuose, sulaukėme jų ir Biržuose. Kas kartą nuvykus į svečius matome ne tik nuoširdų svetingumą, bet ir ir gražų bendradarbiavimą su vietos seniūnija. Padalinio vadovė Danguolė Eimontienė džiaugėsi, kad Bubių seniūnas Vytautas Slabys rūpinasi neįgaliaisiais, visuomet skiria nemokamai transportą. „Svajokliai“ į beveik visas keliones vyksta savo asmeninėmis lėšomis, o tolimesnių atsisakome. Nors esame Biržų rajono neįgaliųjų draugijos padalinys, bet iš draugijos 2016 metais klubo narių transporto išlaidoms nebuvo skirta nė cento. Su dideliu džiaugsmu klubo nariai sutiko žinią, kad Biržų rajono neįgaliųjų draugija gavo autobusiuką. Tačiau džiaugsmas tuoj išgaravo, kai parašėme prašymus nuvykti į poezijos šventes, į kurias buvome gavę pakvietimus. Draugijos pirmininkė Lidija Dainiuvienė raštu paaiškino, kad autobusiukas gali būti skiriamas tik darbo dienomis ir darbo valandomis. Kai buvome pakviesti į vos už 10 kilometrų esančių Kirdonių daugiafunkcį centrą (vežimėlininkai literatai džiaugėsi, kad jis pritaikytas), autobusiuko taip pat negavome, nes renginys vyko 18 val. Balandžio 1-ąją Skapiškyje vyks baigiamasis humoristinio konkurso renginys, kurį organizuoja „Baltojo balandžio“ fondas. Pernai klubo narys Benediktas Medvedevas užėmė prizinę vietą. Labai norėtųsi, kad konkurse jėgas išmėgintų ir daugiau klubo narių, kad jie nuvyktų į baigiamąjį renginį. L. Dainiuvienė pažadėjo, kad pasistengs suteikti transportą. Tikėkimės, kad pastangos duos rezultatų. Beje, draugijos pirmininkei esame dėkingi už pagalbą ruošiant respublikines neįgaliųjų poezijos šventes Biržuose, už tai, kad klubui renginių metu skiriama paramos maisto produktais, už galimybę klubo nariams nemokamai nuvykti į renginius kultūros centre.

Taip pat esame dėkingi VšĮ Biržų socialinių paslaugų centro vadovams ir darbuotojams už galimybę rinktis patogioje ir neįgaliesiems pritaikytoje vietoje. Bendrų pastangų dėka galime labai daug padaryti ir praskaidrinti kasdienybę žmonėms, kurių gyvenimas apsiriboja keturiomis sienomis.

Egidijus SALDYS 
Literatų klubo „Svajokliai“ pirmininkas

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt