Kai virpa siela

Varėnos socialinių paslaugų centro neįgalių jaunuolių dienos užimtumo grupės nariai skaito eiles.

Kūrybos laboratorija
Nustatymai

Vidutė STADALNYKIENĖ
Matuizų bibliotekos bibliotekininkė, Varėnos r.

Lietuviški žodžiai – kaip bangos:
Žiloji lietuvių kalba
Kaip Nemunas pievomis rangos
Per amžius – tautos pažiba!

Pavasariu alsuojančioje kovo pradžioje Varėnos r. Matuizų bibliotekoje surengta literatūros ir muzikos popietė, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti.

Matuizų bibliotekos kvietimu pirmą kartą joje apsilankė Varėnos socialinių paslaugų centro neįgalių jaunuolių dienos užimtumo grupė. Marijos Inkrataitės-Blažulionienės eilėraštį „Dzūkija“ perskaitė Egidijus Česnulevičius, kitas tos pačios autorės eilėraštis „Parinkime žodžius“ skambėjo iš Mingailės Matulevičiūtės lūpų. Tai Varėnos socialinių paslaugų centro neįgalių jaunuolių dienos užimtumo grupės socialinės darbuotojos Linos Kvitkauskienės ir auklėtojų Ingridos Kazlauskienės bei Almos Adlienės parengti dalyviai, kurie suvirpino visų renginyje dalyvavusiųjų sielas. Renginio metu nuo svečių veidų nedingo šypsenos ir džiaugsmas.

Savo darbelių parodą „Origami, origami ir ne tik...“ jie atvežė anksčiau, bet ir renginio metu veikė ši paroda. Kruopščiai iš popieriaus išlankstyta gandrų šeimyna buvo galima ne tik pasigrožėti, bet ir patiems išmokti tokią susikurti.

Mokytoja Ramunė Lusienė skambino aukštaitiškomis devynstygėmis kanklėmis, visi kartu dainavome dainą:

Aš pasėjau ąžuolą, žalioj girioj ąžuolą,
Tegyvuoja, tegyvuoja Lietuva
Kaip tas žalias ąžuolas...

Renginį vainikavo Kazio Bradūno eilės. Visiems jame dalyvavusiesiems buvo įteikti knygų skirtukai su pasaulyje paplitusiais lietuviškais ženklais.

Skambanti muzika suvirpina visų sielas. Svarbu padėti visuomenei kuo daugiau sužinoti apie neįgaliųjų gebėjimus, bendravimo su jais ypatumus, toleranciją. Todėl ir didžiuojamės, nes esame visi vienos Tėvynės ir savo gražios lietuvių kalbos vaikai.

Niekas nenorėjo skirstytis, dar ilgai bendravome prie arbatos puodelio.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt