Stefanija FEDULAITĖ, Panevėžys

Kūrybos laboratorija
Nustatymai

Gyvenimas – tai laukimas

Pavasaris.
Jo dvelksmas lyg glamonė.
Laukimas.
/G. Dauginienė/

Taip ryškiai saulėje švyti pienių žiedai. Toks mielas akims jų geltonumas.Visą savo gyvenimą norėjau geltonos spalvos suknelės, bet neturėjau. Šiandien, bičiuli, tu man ją atvežei. Sakei, tą pakuotę benzino kolonėlėje prie mašinos radai. Žinau, kad buvo ne taip. Nupirkai ją man, norėdamas padaryti malonią staigmeną. Koks tu pastabus žmogus. Tik vieną kartą, tai buvo taip seniai, kalbėjome apie spalvas. Aš pasakiau tau savo svajonę, taip pat kad mano mylimiausia spalva – geltona. Apsivilkau ir pravirkau. Visa prapuoliau suknelėje. Mes taip retai susitinkame. Išsiskyrę manome, kad už keliolikos metų pamatysime tą patį veidą, tas pačias kūno linijas. Metai po truputį mus „nuvalgo“. O kai ką net ir labai...

Nustebęs, bičiuli, sakei: „Kokia tu trapi, vėjas gali nupūst.“ – „Nebijok, – sakau, – uždaryta gyvenu.“ – „Aš galvojau, pasipuoši ta suknele, o aš galėsiu pavadinti Tave gražiausia gėle.“ Menu tuos žodžius iš slėnio vaikystės. Malonu juos išgirsti. Prisiminimais nugrimzt į marias.

Tada, kai aš savaites, mėnesius pasikelti iš lovos negalėjau, sakei: „Tu vis guli ir guli. Gal vaistų negeri?“ – „Geriu, bičiuli, – sakiau, – geriu ir atsikelti žadu. Laukti reikia.“ Sakei man: „Laukti nusibodo. Noriu, kad dabar būtum sveika. Tu pasistenk greičiau.“ O, Dieve, kaip stengiausi. Ir artimieji rankų nenuleido. Trynė kūną visokiais užpilais. Mirkau žolių voniose vakarais. Pamažu kėliausi gyventi.

Pasėdėjom. Pakalbėjom. Greit prabėgo susitikimo valandos. Tu uždėjai man ranką ant galvos ir sakei: „Kaip greitai bėga gyvenimas. Man laikas keltis. Iki kito karto.“

Nepamiršk. Pažiūrėk, bičiuli, koks skaidrus padangės mėlis. Plaukia baltas debesėlis per Dangaus marias. Laikas tuoj vakarą atneš.

Lik sveikas, bičiuli. Toks jau mūsų likimas. Tau kelionėje – sėk­mės. Man lieka langas, o lange – laukimas.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas