Kūrybinė popietė praskaidrino sielas

Draugiškoje aplinkoje liejosi poezijos posmai.

Kūrybos laboratorija
Nustatymai

Karolina NAPRIENĖ

Nors Marija Slavinskienė Vievio neįgaliųjų draugijai vadovauja dar visai neseniai, jai visai gerai sekasi. Tai matyti iš suburto darnaus kolektyvo, neįgaliesiems teikiamų paslaugų, vykstančių renginių (surengta velykinių puokščių ir rankdarbių paroda „Mano dainų spalvos“, skirta Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti). Vieviškiai prisijungė organizuojant vaikų gynimo dienai skirtą akciją „Apkabink mane“.

Tarp Vievio neįgaliųjų draugijos narių yra nemažai poezijos mėgėjų, bandančių eilėmis išreikšti savo mintis, todėl draugijos pirmininkės ir tarybos narių iniciatyva buvo surengta literatų popietė. Kitų paklausyti ar savo posmų paskaityti susirinko gausus kūrėjų būrys. O kokia šventė be svečių? Jų mes sulaukėme iš Grigiškių neįgaliųjų draugijos. Į popietę su draugijos nariais atvykusi pirmininkė Aldona Voverienė atsivežė šešias organizacijos nario, 102 metų poeto Broniaus Kondrato poezijos knygeles. Papasakojo apie ilgamečio poeto gyvenimą, kūrybą, skaitė jo eiles. Visus sužavėjo jautrios ilgaamžio kūrėjo eilės ir gili mintis, žodžių skambesys ir šviesus tikėjimas gyvenimu. Beje, šias knygeles autorius išleido savo lėšomis. Džiaugiuosi, kad pernai respublikiniame neįgaliųjų literatų seminare man teko susipažinti su B. Kond­ratu ir girdėti jo eiles, išraiškingai paties skaitomas.

Savo kūrybiniais bandymais dalijosi ir Vievio neįgaliųjų draugijos nariai. Visus sudomino įvairiapusė (nuo lyrinės iki patriotinės ar humoristinės) Viktoro Jakonio kūryba. Česlovo Pupalaigio eilės ne tik palietė visų mūsų širdis, bet ir sugraudino. Vitalijos Pačkauskienės posmai grąžino į vaikystės prisiminimus.

Didžiausias atradimas mums buvo vyriausios mūsų bičiulės Jadvygos Pauliuščenskienės eilės. Jose tiek daug sarkazmo, humoro, savikritikos ir pokštų, kad prašėme ją skaityti ne kartą. Kai kam patiko ir mano, Karolinos Nap­rienės, kuklūs paeiliavimai. Zofija Gliaudelienė savo kūrybą skyrė vaikams ir anūkams. Ji eiles deklamavo atmintinai. Ir ne tik lietuviškai, bet ir lenkiškai, rusiškai.

Sielas praskaidrinusi literatūrinė popietė užsitęsė. Prie arbatos, kavos puodelio kūrėjai nuoširdžiai bendravo, dalijosi savo išgyvenimais.

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt