Aušra VERBLIUDAVIČIŪTĖ, Radviliškio r.

Kūrybos laboratorija
Nustatymai

Miniatiūros

Liepų žydėjimas

Pajusk, žmogau, kaip liepos mėnesį pakvimpa liepaičių gelsvų žiedelių aromatas. Ach, tas kerintis liepų žydėjimas, kai kiek­vienam žmogui norisi surasti sau artimą sielą ir tapti poetu. Juk tik kartą metuose žydi liepos, dovanodamos džiugių akimirkų, kurių užtenka iki kito žydėjimo.


Vidurvasaris

Po gėlių žiedus skraidydamos dūzgia bitės. Gandralizdyje kalena gandras. Daržo ežioje raudonais karoliukais išsibarsčiusios braškės. Miškuose žybsi žemuogių karoliukai, laukuose banguoja auksinių javų varpos. Vasaros vidurys. Toks panašus į pusamžio sulaukusį žmogų, kuris atidžiau nei jaunystėje ima žiūrėti į savo poelgius, siekti užsibrėžtų tikslų. Toks ir vidurvasaris, atsakingai nokinantis vaisius, daržoves, pasikviečiantis talkon lietų atgaivinti žemę nuo vidurvasario karščio.


Kregždės

Karpo dangų kregždės. Skraidydamos per sausrą, lietų kviesdamos, nuo vabalų augalėlius vaduodamos moko savo jauniklius kregždžiukus mik­linti sparnelius skrydžiui. Juk atėjus rudeniui laukia kelionė į šiltuosius kraštus. Tai tik ateityje, o kol kas kregždės karpo dangų lyg juodais frakais pasipuošę pilotai, atnešdamos džiaugsmą žmogui ir gamtai.

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt