Ignalina. Jubiliejinės Aukštaitijos regiono neįgaliųjų žaidynės

Į sporto šventę Ignalinoje suvažiavo Aukštaitijos regiono neįgalieji.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Ignalinoje surengtų Aukštaitijos regiono neįgaliųjų žaidynių įspūdžiais pasidalijo Lina Kovalevskienė.

Aukštaitijos regiono neįgaliųjų žaidynės – graži sporto, draugystės ir bendravimo šventė. Žaidynes kartu su Neįgaliųjų draugija organizavo Ignalinos kultūros ir sporto centras. Šįkart, draugus sukvietę į jubiliejinį renginį, ignaliniečiai sulaukė svečių iš Utenos, Molėtų, Zarasų, Visagino, Švenčionių, Pasvalio, Rokiškio. Ignalinai atstovavo jaunimo ir vyresnių neįgaliųjų komandos. Draugėn susirinko įvairių negalių, skirtingo amžiaus ir fizinio pasirengimo sporto mėgėjai.

Mero pavaduotojas L. Ragaišis sporto šventės dalyviams įteikė padėkas.

Žaidynės ir jų atidarymas vyko Ignalinos sporto ir pramogų centre. Visus pasveikino Ignalinos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Regina Slabadienė ir savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis. Renginyje dalyvavo ir savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus vedėja Natalija Truchina.

Meras džiaugėsi prasmingu renginiu. „Idėja organizuoti šias žaidynes – labai svarbi ir reikalinga. Jūs turite puikią progą pabūti drauge, paįvairinti savo gyvenimą naujais įspūdžiais, pasportuoti ir pabendrauti. Dėkoju už jūsų entuziazmą ir linkiu gerų emocijų ir gero pabuvimo Ignalinoje...“, – sakė meras. Sportiniu entuziazmu ir tradiciniu renginiu taip pat džiaugėsi Ignalinos kultūros ir sporto centro direktorius Darginas Mikėnas. Komandų vadovai sveikino draugus, organizatoriams dėkojo už renginį ir perdavė atvežtas dovanas.

Žaidynių dalyviai varžėsi net 9 rungtyse: mėtė krepšinio baudas, lankus, žaidė boulingą, plaukė baseine, sėdo prie šachmatų, šaškių stalų, rankos taiklumą bandė strėlyčių mėtymo varžybose. Buvo ir įdomių netradicinių rungčių: virvele sujungtų kamuoliukų mėtymas ant kopėtėlių, pupelių rinkimas. Kiekvienas galėjo save išbandyti ten, kur jautėsi stipriausias. Juk svarbu ne laimėti, o dalyvauti. Nors medalį gauti irgi labai smagu.

Atskirų rungčių vyrų ir moterų grupėse nugalėtojams buvo įteikti medaliai, taurės. Kiekvienai komandai skirtos padėkos. Žaidynių dalyvius sveikino ir prizus įteikė savivaldybės mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis.

Smiginis – viena populiariausių rungčių.

Iš viso išdalinti net 57 medaliai. Ignaliniečiams tikrai gerai sekėsi, jie susirinko 15 medalių. Kai kurie žaidynių dalyviai sveikinti net kelis kartus. Štai ignaliniečiams Liudmilai Palenčienei ir Lukui Marcinauskui užkabinta po tris medalius. Padėkos už pagalbą rengiantis žaidynėms įteiktos Ignalinos rajono neįgaliųjų draugijos sporto būrelio vadovei Anfisai Cicėnienei ir Sutrikusio intelekto bendrijos „Viltis“ vadovei Jurinai Paslauskienei.

Pasibaigus žaidynėms dar neskubėta skirstytis. Renginio šeimininkė R. Slabadienė visus kvietė pasivaišinti ir smagiai aptarti dienos įspūdžius. Neįgalieji buvo gerai nusiteikę, iš jų ir sveikieji galėtų pasimokyti sportinio aktyvumo bei mokėjimo džiaugtis gyvenimu. Vicemeras L. Ragaišis bendravo su žaidynių dalyviais, fotografavosi su prizininkais, ignaliniečių ir svečių komandomis. Švenčionių rajono neįgaliųjų draugijos vadovas Tadeušas Šimkovičius dėkojo už gerai organizuotą renginį ir sakė, kad Ignalinoje tikrai puikios sąlygos sportuoti.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas