Skuodas. Draugijos vizitinė kortelė – kelionės ir rankdarbiai

Kelionėje po Kroatiją.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Rūta RONKAUSKIENĖ

Skuodo rajono neįgaliųjų draugija – veikli. Kelionėn po Lietuvą ar užsienį išsiruošia, skuba mugėn su savo rankdarbiais, tekstilės gaminiais, kasmet per Žolinę dalyvauja „Gėlių fiestoje“ su savo kruopščiai paruoštais gėlių kilimais...

Ko reikia draugijos nariams? Susibūrimų, pasibuvimų. Ne veltui Skuodo rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Raminta Zabitienė džiaugiasi, jog paskelbus, kad bus vykstama į spektaklį, koncertą, renginį ar tiesiog pažintinę kelionę, iškart atsiranda norinčių važiuoti, eiti, dalyvauti... Dar nepasiekę kelionės tikslo, draugijos pirmininkės vis klausia, kur dabar važiuosią... Šiemet neįgalieji vyko į Kroatiją, kitąmet ruošiasi aplankyti Olandiją. Dar buvo Lenkijoje. Į keliones važiuojama už savo pinigus.

Susitikę, susibūrę, nekalba apie ligas, negandas. Juk jų ir taip netrūksta kiek­vieno žmogaus gyvenime, kam jas dauginti kalbomis ir liūdna nuotaika. Štai lapkričio 14-ąją susibūrė kavinėje. Apie 50 žmonių stebėjo draugijos meno studijos „Obelėlė“ literatūrinę kompoziciją „Nuo ko prasideda pasaulis“. Jos autorės – literatės Nijolė Jasienė ir Danutė Lekniuvienė. Ši kompozicija, priverčianti susimąstyti apie trapų pasaulį, jau parodyta ne tik rajone, bet ir už jo. Neįgaliųjų draugija sulaukė ir daugiau kvietimų parodyti su savo kūrinį. Dar iki Naujų metų kompoziciją pamatys Ylakių ir Palangos globos namų, Daukšių kaimo (Skuodo r.) gyventojai...

Literatūrinės kompozicijos fragmentas.

Tądien popietėje „Pailsėkime po darbų“ eiles skaitė N. Jasienė, D. Lek­niuvienė. Diskutuota apie tai, kas yra šeima, kokia jos svarba žmogaus gyvenime, apie krikščioniškas ir pasaulietiškas vertybes. Juk gražu, kai visą amžių nugyvenę žmonės gilioje senatvėje vienas kitam jaučia meilę ir pagarbą.

Koks poilsis, jei nėra žaidimų, pramogų ir šokių. Tikrai jų tądien netrūko. Būryje nepastebimai bėga laikas, bet išsiskiriama ne visam laikui, o iki kito susitikimo.

Ne vienas pasigrožėjo D. Lekniuvienės ir V. Simanausko fotografijų pa­roda „Mes – nuo Bartuvos krantų“, kuri jau yra eksponuota Šilutėje, Palangoje, Šventojoje, Skuode, Mažeikiuose...

Kaip teigė R. Zabitienė, draugijon susirinkę neįgalieji giedojo Žemaičių Kalvarijos kalnus, skaitė skuodiškio poeto Stasio Jonausko eiles, bendravo su menininkais Antanu ir Juozu Jankauskais, teisininke Zita Šličyte... Kasmet važiuojama į Šiluvos atlaidus. Šiemet neįgalieji pabuvojo prie Platelių ežero esančiame labirintų parke...

Dalyvaujama kasmetiniuose neįgaliųjų sąskrydžiuose. Draugijos pirmininkė R. Zabitienė pasidžiaugė Skuodo rajono savivaldybės pagalba skiriant transportą. Draugijos atstovai dalyvaus ir Filharmonijoje vyksiančiame renginyje, skirtame paminėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną.

Kasmet draugija rašo Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektą. Iš minėto projekto lėšos atitenka neįgaliųjų dienos užimtumui, asmeninio asistento pagalbai (iš kaimo atvežama į veiklą draugijoje ir iš jos parvežama); užimtumui amatų būrelyje, kuriam vadovavo puiki mokytoja Lina Daukantienė; taip pat veikia meninių gebėjimų būrelis (meno studija „Obelėlė“). Minėtas projektas vykdomas visus metus. Taip ir sukasi ratas – teikiama nauja projekto paraiška, po Naujų metų vėl vykdomos tos pačios veiklos. Beje, jos kitąmet pasipildys ir sveikos gyvensenos propagavimui skirtais užsiėmimais. Juk reikia pasimankštinti, pasportuoti, o susirinkus būrin smagiau judėti.

Neįgaliųjų draugijos nariai ruošiasi kalėdinei mugei, kuri kasmet vyksta Skuodo rajono kultūros centre. Jų vašku nupiešti paveikslai turėtų papuošti Skuodo rajono kultūros centro fojė. Organizacija draugauja su Palangos neįgaliųjų draugija, taip pat ir su Mažeikių bei Plungės neįgaliųjų draugijomis.

Ne veltui draugijos pirmininkė R. Zabitienė sako, kad draugijos vizitinė kortelė – kelionės, o prie to galima pridėti, kad ir rankdarbiai.

Nuotraukos autorės ir iš Ramintos ZABITIENĖS archyvo

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas