Marijampolė. Neįgaliųjų darbų paroda – su dainomis, šokiais ir gestų kalba

Neįgalieji Tarptautinę neįgaliųjų dieną paminėjo su dainomis.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

„Bičiulystei“ atsiųstame laiške Marijampolės savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių tarnybos atstovė Aurelija Baniulaitienė papasakojo apie šventinį neįgaliųjų renginį.

Marijampolės neįgalieji gruodžio 1-ąją, artėjant Tarptautinei neįgaliųjų dienai, surengė spalvingą savo rankdarbių parodą. Jaukius megztus, medinius, keraminius darbelius, artėjančių švenčių nuojautą teikiančius rankų darbo gaminius paro­doje demonstravo Marijampolės savivaldybės neįgaliųjų draugijos, Marijampolės savivaldybės I grupės neįgaliųjų draugijos, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Marijampolės padalinio, Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Marijampolės pirminės organizacijos, Marijampolės klubo „Diabetikas ABC“, Lietuvos nefrologinių ligonių asociacijos „Gyvastis“ Marijampolės skyriaus ir Marijampolės socialinės pagalbos centro neįgalieji. Senosios poliklinikos cokolinio aukšto salėje tapo ankšta – daugybė žmonių sugužėjo į parodą ne tik parodyti savo kūrybingumą, bet ir pasibūti draugėje, užtraukti kartu dainą ir netgi pašokti. Paro­dos globėja Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė dėkojo neįgaliesiems už aktyvumą ir kvietė būti pilietiškus – teikti siūlymus, kaip padaryti miestą tinkamesnį jiems gyventi. „Mūsų pareiga yra pritaikyti savivaldybės įstaigas, visą aplinką, kad joje jaustumėtės lygiai taip, kaip ir sveikieji“, – sakė merė. Neįgalių žmonių darbštumą ir iniciatyvą įvertino Marijampolės savivaldybės tarybos Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas, Socialinių reikalų departamento direktorė Daiva Pankauskienė.

Dainos atliekamos ir gestų kalba. 

Parodos atidarymo renginyje nuotaiką skaidrino I grupės neįgaliųjų ansamblio „Girnos“ (vadovas Gintaras Difartas), Marijampolės neįgaliųjų draugijos folkloro ansamblio „Gija“ (vadovė Danė Jančienė) dainininkai. O Kurčiųjų draugijos nariai Eugenija Stočkiūtė ir Rimantas Eleginas atliko populiarią dainą gestų kalba. Įspūdingus „karališkus“ drabužius Rimantas sukūrė pats savo rankomis. Beje, visas renginys taip pat buvo verčiamas į gestų kalbą.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas