Vilkaviškis. Durys atviros kiekvienam, norinčiam pabūti kartu

Darbymetis.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugijos pirmininkė Valė Masiliūnienė laiške „Bičiulystei“ dalijasi prieššventiniais planais.

2017-ieji Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugijai buvo išbandymo metai. Tačiau susitelkėme, surėmėme pečius vienam tikslui – visuomeniniam darbui. Pavasarį dalyvavome parodose, akcijose, Vilkaviškio miesto šventėse, lankėme neįgaliuosius namuose, dalijome „Maisto banko“ paketus. Ruošėmės dalyvauti ansamblių pavasario šventėje, LND konkurse „Vilties paukštė“, rengėme literatų susiėjimus prie Širvintos upelio. Gamtos paunksnėje vyko užimtumo mokymai – masinė gėlių gamyba. Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugijos vokalinio ansamblio „Kraštietės“ narės intensyviai repetavo ir ruošėsi Tarptautinės neįgaliųjų dienos minėjimui. Tarpusavyje pasidalinome sveikuoliško, dietinio maisto receptais, gaminome nekeptą tortą „Meduoliukas“.

Trečiadienio popietę renkasi užimtumo grupės nariai. Jie savo lėšomis įsigijo priemonių, kurios reikalingos puošybai. Tikiuosi, kad 2018 metais galėsime iš projektinių lėšų įsigyti įvairesnių priemonių. Moterų entuziazmas ir noras gaminti užkrėtė net ir draugijos vyriškius, kurie noriai prisidėjo savo darbais, pasiūlymais gaminant eglutes. Vienas didžiausių norų buvo pamatyti, kaip daroma eglutė ,,Nykštuko kepurė“. Mokymai vyko sklandžiai ir jau antra savaitė moterys darbuojasi ligi sutemos. Mokomės rišti, dekoruoti adventinius vainikus, pasigaminti kalėdinių žaisliukų iš kankorėžių. Pinama kalėdinė girlianda, kurią ruošiamės naudoti kalėdiniame miestelyje-mugėje. Šį malonų renginį NVO padovanojo (nemokamai davė leidimą prekiauti) savivaldybė ir Vilkaviškio seniūnija. Tad darbų sūkuryje sukamės kaip darbščios bitelės. Tai bus didelis iššūkis, kadangi tai pirma kalėdinė mugė mūsų organizacijai Vilkaviškyje.

Dar kepame imbierinius sausainius, ruošiame mėtų, pipirmėčių arbatą, kuria vaišinsim svečius, lankytojus. Kaip gi mugė be kojinių, Birutės nertų pirštinių, Marijos pelėdų, Onutės mezginių, Reginos megztų riešinių, kojinių, Elytės spalvingų suk­nelių. Daugelis draugijos narių kaskart prisideda smulkiais, bet labai gražiais savo rankų darbais. Ir toms darbštuolėms, kurioms sunku išeiti iš namų, duotos užduotys: jos mezga kojines, neria riešines, lanksto popierines gėles, karpo sveikinimus, gamina kitus darbelius. Gražiškių padalinio vadovė Onutė ir moterys pluša gamindamos popierines gėles. Mes, ansamblietės, mugėje dainuosime lietuvių liaudies dainas, giedosim adventines giesmes.

Šiuo metu turime kuo pasidžiaugti – gavome patalpas pačiame miesto centre. Už išgirstus prašymus, gautą kompiuterinę įrangą esame dėkingi miesto seniūnui, savivaldybės administracijai. Laukiame kitų metų, kurie galbūt bus dar geresni finasiškai. O gal ir šiais metais savivaldybė patenkins mūsų lūkesčius – metų pabaigoje skirs bent minimalų finansavimą, kad galėtumėme susimokėti už patalpas.

Ruošiamės ir krašto draugijos ataskaitiniam susirinkimui, kalėdiniam renginiui. Stengiamės padėti neįgaliesiems, kuriems reikia mūsų pagalbos. Jau esame parašę 2018 metams du projektus, tikimės sulaukti finansavimo ir vykdyti veiklas.

Mūsų organizacija kviečia neįgaliuosius, jų šeimų narius prisijungti prie mūsų veiklos, teikti pasiūlymus. Kartu mes galime daugiau nuveikti ir padėti vieni kitiems.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas