Paminėta Tarptautinė neįgaliųjų diena

Tarptautinė neįgaliųjų diena

Bendruomenės balsas
Nustatymai

 

Kazlų Rūda:

Vitalija Kavaliūnaitė-Filipova

Ramutė Sarapinavičienė (centre) dėkoja kapelai „Šaltinėlis“.

Gruodžio 3 dieną Kazlų Rūdos Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už krašto ir viso pasaulio neįgalius žmones. Prisiminta ir 14 draugijos narių, iškeliavusių Amžinybėn.

Gruodžio 6 dienos vidurdienį Kazlų Rūdos viešojoje bibliotekoje surengta šventė buvo nepaprastai nuoširdi... Salės sienos buvo papuoštos Neįgaliųjų draugijos narės Zofijos Aldonos Petkevičiūtės pas­telės ir raižymo technika kurtais darbais. Džiugiai nuteikė šviesios paveikslų spalvos...

Kas metai Neįgaliųjų draugijos narius dainomis, eilėraščiais, šokiais pasveikina Kazlų Rūdos pradinės mokyklos mokytoja Birutė Češūnienė su savo mokiniais.

Koncertavo ir Neįgaliųjų draugijos ansamblis „Sidabrinė gija“, Višakio Rūdos kultūros namų kapela „Šaltinėlis“. Buvo pasveikinti jubiliatai: minėjusius 80 metų Kazlų Rūdos savivaldybės mero ir administracijos vardu sveikino Valdas Kazlas. 2017 metų antroje pusėje 80-metį perkopė Raimondas Kavaliauskas, Albina Kneizevičienė, Laimutė Šukaitienė, Janina Baltrušaitienė, Albina Lukošaitienė, Česlovas Barkauskas. Nepamiršti ir 70, 60, 50, 40, 30 metų minėję sukaktuvininkai.

Kazlų Rūdos neįgaliųjų draugijos pirmininkė Ramutė Sarapinavičienė pabrėžė, kad organizacijos tikslas – padėti neįgaliesiems, palengvinti jų gyvenimą. Ji dėkojo pagrindiniams rėmėjams ir draugijos moterims, kurios primezgė daugybę porų kojinių nevaikštantiems neįgaliesiems. Visą krūvą numezgė Danutė Duobienė. Ji stengiasi kojines megzti taip, kad būtų patogu apsimauti neįgaliam žmogui. Danutei mezgimas labai patinka, ji 9 metus dirbo mezgykloje. Moters rankoms paklūsta ir kiti mezginiai: šalikai, šlepetės, žaislai Kalėdų eglutei, pirštinės, riešinės. Darbšti, išradinga, kūrybinga ir mezgėja Dalia Vyšniauskienė. Visos moterys, kurios lanko Jūratės Banio­nienės darbščiųjų rankų būrelį, yra nepaprastai šaunios, jei ko nors ir nemoka, sumani mokytoja Jūratė pamoko...

„Ne didelius darbus reikia daryti šioje žemėje, o mažus darbus su didele meile“, – Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos atstovė Judita Simonavičienė tokius žodžius taikė Kazlų Rūdos neįgaliųjų draugijos pirmininkei R. Sarapinavičienei. Žinome, kad ji kukli, nemėgsta pagyrimų, tačiau pakalbinti draugijos nariai vis vardijo ir vardijo Ramutės gerąsias būdo savybes: ji visuomet maloniai nusiteikusi, jei džiaugiasi, tai džiaugiasi su visais ir už visus, jei verkia kiti, verkia ir ji. Tai optimizmu ir entuziazmu uždegantis, labai šiltas, mandagus, kantrus, darbštus, kūrybiškas žmogus. Draugijos nariai gyrė, kad Ramutė puiki organizatorė, jos dėka aplankyta daugybė gražių Lietuvos vietų, pamatyta nemažai spektaklių, miuziklų, baleto pastatymų. Vyksta ir sporto šventės. Pagerbiant jubiliatus, visi vaišinami Ramutės keptais pyragais.

Ji – talentinga Kazlų Rūdos krašto poetė, išleidusi 2 eilėraščių knygas. Dar spėja Jūrės kaimo kapelos „Medlieva“ repeticijose ir renginiuose dalyvauti.

Be šaunaus kolektyvo draugijos vadovei nebūtų lengva. Jai padeda projekto vykdytojai Nijolė Bagušienė, Genovaitė Pet­rukaitienė, Remigija Rad­zevičienė, Vidas Dailyda, Ramunė Butkevičienė, Lilovatė Jašmontienė, Jūratė Banionienė, Birutė Endriušienė. Moterys stengiasi visada būti rūpestingos, geros nuotaikos, malonios, užjaučiančios, išklausančios, patariančios. Taigi, koks vadovas, tokie ir jį supantys žmonės. Kaipgi kitaip, juk su meile pasakyti žodžiai geriau nei vaistai gydo...

 

Druskininkai: 

Ramutė Saveikienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi šventės įspūdžiais.

Druskininkų neįgalieji susibūrė paminėti Neįgaliųjų dieną. 

Druskininkų savivaldybės neįgalieji Tarptautinę neįgaliųjų dieną paminėjo gruodžio 1 d. Neįgaliųjų draugijos pirmininkas Raimundas Tenenis pasveikino susirinkusius bičiulius ir palinkėjo būti sveikesniems, daugiau bendrauti, iškilusias problemas spręsti kartu. Tylos minute buvo pagerbti iškeliavusieji Amžinybėn.

Renginyje dalyvavo „Sodros“ Druskininkų poskyrio vedėja Renė Vavženavičienė. Ji pabrėžė, kad tai yra stiprių žmonių diena – iš neįgaliųjų visi gali pasimokyti stiprybės, kūrybiškumo.

Socialinių paslaugų centro direktorė Asta Aleksienė atkreipė dėmesį, kad to paties likimo žmonės susibūrę kartu gali labai daug.

Prie sveikinimų prisijungė Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Bronė Petrikienė. Ji palinkėjo bendrauti pasiremiant vienam į kitą.

Stiprios sveikatos mums ir mūsų artimiesiems, šilumos, gerumo, stiprybės ir užsispyrimo savo tikslams pasiekti linkėjo Socialinės paramos skyriaus socialinė darbuotoja Edita Grigienė.

Bendrijos „Viltis“ pirmininkė Loreta Sadauskienė su savo komanda susirinkusiuosius pasveikino eilėmis.

Buvo pasveikinti ir jubiliatai. Negalėję ateiti neįgalieji bus aplankyti ir pasveikinti namuose.

Draugijos ansamblio „Rasa“ vadovas Algimantas Padegimas nuotaiką skaidrino dainomis. Prie kavos, arbatos puodelio, saldumynais nukrauto stalo šventės dalyviai dalijosi savo įspūdžiais, rūpesčiais ir džiaugsmais.

Dėkojame draugijos šventę parėmusioms įmonėms ir organizacijoms.

 

Varėna: 

Varėnos rajono neįgaliųjų draugijos narė Laima Jezepčikaitė pasakoja apie įdomų renginį.

Varėnos rajono neįgaliųjų draugija Tarptautinę neįgaliųjų dieną paminėjo Varėnos socialinių paslaugų centre. Renginyje dalyvavo apie 50 neįgaliųjų. Mūsų draugija vienija 308 narius. Draugijos pirmininkas Algis Ulbinas, pradėdamas renginį ir tardamas sveikinimo žodį, pristatė savo metinę ataskaitą apie nuveiktus darbus. Neįgaliuosius sveikino ir savivaldybės mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius.

Neįgaliųjų draugijos narė Janė Augustinienė supažindino su patikrinimo aktu. Šio laiško autorė taip pat pasveikino neįgaliuosius ir Varėnos rajono neįgaliųjų ansamblį „Atgaiva“, kuris šiemet labai gerai pasirodė „Vilties paukštės“ konkurse. Daivos Kielienės vadovaujamas ansamblis parodė nuotaikingą programą. Po renginio visi buvo kviečiami prie vaišių stalo. Kas norėjo, galėjo pabendrauti su mero pavaduotoju G. Samulevičiumi.

Paskui vyko socialinė akcija „Aš ir Tu – tai Mes“. Visi susibūrėme į neįgaliųjų bendrystę simbolizuojantį gyvą ženklą. Šios akcijos metu žodį tarė Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bend­rijos „Viltis“ pirmininkė Nijolė Versockienė, savivaldybės meras Algis Kašėta, administracijos direktorius Alvydas Verbickas. Paskui buvo išdalyti ir paleisti į viršų balionai. Pasibaigus šiai akcijai visi buvo kviečiami prie arbatos puodelio pabendrauti su meru.

 

Lazdijai: 

Juozas Rasiulis

Lazdijų neįgalieji Neįgaliųjų dieną paminėjo šventiškai nusiteikę.

Paminėdami Tarptautinę neįgaliųjų dieną rajono Neįgaliųjų draugijos nariai susirinko į Lazdijų miesto nepriklausomybės aikštę. Čia prie pamink­lo žuvusiems už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, vyko socialinė akcija „Aš ir Tu – tai Mes. Šią akciją organizavo rajono savivaldybės administracija su jai pavaldžiomis įstaigomis. Neįgalieji kartu su pradinių klasių mokiniais sukūrė gyvą skulptūrą.

Po to visi susirinko į viešosios bibliotekos salę. Šventinį minėjimą pradėjo Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Onutė Černiauskienė. Ji pasveikino visus šventės dalyvius, palinkėjo geros sveikatos ir prasmingos veiklos.

Pirmininkė apžvelgė draugijos nuveiktus darbus ir pasiektus rezultatus. O padaryta iš tiesų nemažai. Sėkmingai vyksta kultūrinė ir sportinė veikla. Dalyvaujama įvairiuose respublikiniuose ir regioniniuose renginiuose. Visuomet parsivežama prizų ir apdovanojimų. Draugijos pirmininkė padėkojo rajono savivaldybės vadovams, rėmėjams už pagalbą ir paramą, draugijos tarybos nariams – už bendrą darbą. Tylos minute buvo pagerbti į Amžinybę išėję organizacijos nariai.

Šventėje dalyvavo rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, draugijos rėmėjai, LND valdybos narė Alytaus miesto neįgaliųjų draugijos pirmininkė Daiva Latvytė.

Sveikinimo žodį tarė meras Artūras Margelis. Jis pabrėžė, kad rajono draugija yra didžiausia, stipriausia ir aktyviausia visuomeninė organizacija. Meras įteikė padėkos raštus aktyviausiems draugijos nariams, padovanojo didžiulį šventinį pyragą.

Šiltus žodžius ir linkėjimus tarė rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valiūnas, Veisiejų padalinio vadovė Dalia Leonavičienė.

Šių eilučių autorius, buvęs draugijos pirmininkas, prisiminė pirmuosius draugijos vadovus ir kūrėjus.

Buvo įteikti prizai ir suvenyrai draugijos nariams už pasiekimus sporte, kultūrinėje veikloje. Visiems šventės dalyviams įteikti užimtumo būrelio paruošti suvenyrai.

Kalbėjusieji palinkėjo draugijos nariams prasmingai sutikti šv. Kalėdas ir Naujuosius 2018 metus, pakiliai nusiteikus paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ąsias metines.

Šventės dalyvius linksmino rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis „Atjauta“, Alytaus miesto draugijos ansamblis „Dzūkijos atgaiva“ ir Lazdijų kultūros centro kapela „Dziedukai“.

Po oficialios dalies vyko vakaronė, mezgėsi pokalbiai ir pažintys, šventės dalyviai dainavo ir šoko, linkėjo vieni kitiems stip­rios sveikatos, dvasinės ištvermės.

 

Vilkaviškio r. 

Virbalio neįgaliųjų grupės narė Rita Skinkienė pasakoja, kaip paminėta Neįgaliųjų diena. 

Renginyje skambėjo padėkos ir sveikinimo žodžiai.

Virbalio (Vilkaviškio r.) kultūros namuose vyko Tarptautinės neįgaliųjų dienos minėjimas, kurį organizavo Virbalio neįgaliųjų grupė. Nors grupės vadovė Birutė Adomaitienė dėl ligos negalėjo dalyvauti, ji perdavė nuoširdžiausius sveikinimo žodžius.

Į šventę atvyko nemažai svečių, tarp jų Seimo narys Kęstutis Smirnovas, rajono meras Algirdas Neiberka, Virbalio seniūnas Zitas Lasevičius. Jie pasveikino susirinkusiuosius ir palinkėjo sveikatos, stip­rybės, tikėjimo ir vilties.

Renginio pradžioje viešnia iš Vilkaviškio poetė Aldona Maksvytienė, šių metų rajono Mažojo poezijos pavasario laureatė, linkėjo gražių gyvenimo akimirkų, artimųjų supratimo ir Dievo palaimos. Ji papasakojo apie vokiečių kompozitorių Liudviką van Bethoveną, kuris, būdamas visiškai kurčias, sukūrė vieną garsiausių klasikinės muzikos kūrinių „Devintąją simfoniją“. Klausytojai išgirdo apie anksti apakusį prancūzą Luisą Brailį, kuris išrado skaitymo būdą naudojant iškilius taškelius. Buvo prisiminta ir kraštietė akla dainininkė Beatričė Grincevičiūtė. A. Maksvytienė padrąsino neįgaliuosius tikėti savo galimybėmis ir įgyvendinti puoselėjamas svajones. Ji pasveikino su prasidėjusiu adventu ir artėjančiomis šventomis Kalėdomis, paskaitė šioms progoms skirtų savos kūrybos eilių.

Daug gražių žodžių išsakė Vilkaviškio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Janina Žekienė. Ji pasidžiaugė aktyvia rajono neįgaliųjų veikla, tais, kurie dainuoja ansambliuose, groja, sportuoja, kuria eilėraščius, piešia, mezga... Pabrėžė, kad nebūtina turėti ypatingą talentą, svarbu surasti savo pomėgius ir puoselėti juos arba užtenka paprasčiausiai būti geru žmogumi: padėti, patarti, išklausyti... J. Žekienė padėkojo Virbalio neįgaliųjų grupės narėms Česlovai Blazgienei, Linai Mikelionienei, B. Adomaitienei, aktyviai dalyvavusioms „Maisto banko“ akcijoje, ir įteikė padėkos raštus. Palinkėjo neišsenkančių sumanymų, aktyvios kūrybinės veiklos, tikėti savimi ir džiaugtis gyvenimu.

Virbalio pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai Tarptautinės neįgaliųjų dienos proga parengė ypatingą dovaną – šventinį koncertą. Liejosi dainos, šokių sūkury sukosi šokėjai, gražiausios eilės šildė širdis.

Po renginio visi vaišinosi kava, arbata, pačių keptais saldumynais, dalijosi renginio įspūdžiais, savo gyvenimo džiaugsmais bei rūpesčiais.

 

Ignalina:

„Bičiulystei“ atsiųstame laiške Ignalinos rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene Lina Kovalevskienė pasidalijo šventiškai paminėtos Tarptautinės neįgaliųjų dienos įspūdžiais.

Ignalinos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Regina Slabadienė padėkojo aktyviausiems organizacijos nariams.

Tarptautinė neįgaliųjų diena – tarsi priminimas visuomenei, kad šalia mūsų gyvena ir specialiųjų poreikių turintys žmonės, kurie nori ir gali būti naudingi, prasmingai veikti. Ignalinos rajono neįgaliųjų draugijos nariai juos vienijančią dieną paminėjo Dūkšto globos namų Dienos socialinės globos ir socialinės priežiūros centre.

Draugijos pirmininkė Regina Slabadienė pasidžiaugė, kad draugijos nariai aktyviai dalyvauja kultūrinėje ir meninėje veik­loje, pagal išgales sportuoja, keliauja. Prisimintos gražiausios metų akimirkos: ansamblio „Putinas“ 20-mečio šventė, 10-osios Rytų Lietuvos sporto žaidynės, dalyvavimas „Vilniaus dienų“ renginiuose, vokalinių ansamblių festivalyje „Vilties paukštė“ Rokiškyje, koncerte Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiuo metu rajono draugija vienija daugiau nei 400 narių. Tylos minute pagerbti anapilin išėjusieji. Pirmininkė dėkojo už pagalbą ir paramą savivaldybės vadovams, Socialinės paramos skyriui. Buvo įteiktos padėkos aktyviausiems, kūrybiškiausiems draugijos nariams.

Pasidžiaugta nuostabia paroda, kurioje eksponuojami per metus sukurti rankdarbiai, paveikslai, suvenyrai. Labai gražūs molio dirbiniai, advento vainikai, meniški papuošalai iš odos, piešti ir iš gamtinių medžiagų suklijuoti paveikslai. Šias grožybes sukūrė Serafima Šerėnienė, Renė Pečiulevičienė, Irena Skrebutėnienė, Rimtautas Vaickus, Valerija Baušienė, Danutė Kuodienė, Zofija Laurinėnienė ir kt.

Neįgaliuosius sveikino savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus vedėja Natalija Truchina, jos pavaduotoja Irena Matešienė. Meras kalbėjo apie pastangas plėsti įvairias paslaugas neįgaliesiems ir senyvo amžiaus žmonėms, kad jie kuo ilgiau galėtų gyventi savo namuose. Priminta, kad Ignalinoje kuriamas Socialinių paslaugų centras, kuris užtikrins kokybiškų nestacionarių paslaugų teikimą rajono gyventojams, asmenims ir šeimoms padės įveikti socialinę atskirtį, integruotis į visuomenę. Centras veiks Dūkšto globos namų Dienos socialinės globos ir socialinės priežiūros centre, kur įsikūrusi ir rajono Neįgaliųjų draugija.

Dienos centro vadovė Roma Ksenzovienė džiaugėsi kasdieniu bendravimu, žmonių kūrybiškumu ir jų idėjomis. Kalbėjo ir kai kurie draugijos nariai.

Po visų sveikinimų savo bičiuliams ir svečiams dainavo Neįgaliųjų draugijos ansamblis „Putinas“, liaudiškos muzikos kapela „Putinėlis“. Daug smagaus juoko dovanojo viešnios iš Naujojo Daugėliškio – Aldonos Jankauskienės vadovaujama intermedijos grupė „Kaimynkos“.

Vieną iš savo romansų atliko draugijos narė Veronika Eitminavičienė. Moteris neseniai atšventė 85-ąjį jubiliejų. Draugijos pirmininkė ta proga ją pasveikino. Jubiliatės garbei buvo sugiedota „Ilgiausių metų...“ Muzika, dainos ir tikras nuoširdumas – kas gali geriau praskaidrinti kasdienybę, padėti užmiršti ligas ir negalias. Vėliau visi buvo pakviesti dar kartą apžiūrėti rankdarbių parodą, pabendrauti vakaronėje.

 

Kaišiadorys:

Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Stanislava Globienė ir būrelio vadovė Dalia Sinkevičienė „Bičiulytei“ atsiųstame laiške dalijasi šventiniais įspūdžiais.

Šventėje pasirodė ir draugijos ansamblis ,,Gabija“. 

Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos šventinis savaitgalis prasidėjo Kauno miesto savivaldybės organizuotame renginyje Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti. Renginys vyko Kauno kultūros centre ,,Tautos namuose“. Draugijos rankdarbių būrelio ,,Bitutė“ narės dalyvavo tradicinėje mugėje, kurioje eksponavo savo darbelius. Mugės metu salėje koncertavo neįgaliųjų meno kolektyvai. Po pasirodymų visi dalyviai buvo pakviesti pasiklausyti Edmundo Kučinsko dainų. Atlikėjo koncertas sukėlė daug gerų emocijų.

Šeštadienį rajono Neįgaliųjų draugijos nariai kartu su meno mėgėjų kolektyvu ,,Gabija“ buvo pakviesti į Elektrėnų kultūros centre vykusį socialinės įtraukties renginį, kurį organizavo Elektrėnų krašto neįgaliųjų sąjunga, Elektrėnų savivaldybės žmonių bendrija ,,Spindulys“ bei Elektrėnų neįgaliųjų draugija.

Renginyje vyko neįgaliųjų darbų paroda, joje pristatėme savo pagamintus rankdarbius. Buvo įdomu susipažinti su kitų draugijų būrelių nariais, pasigėrėti jų dirbiniais. Tokiuose susitikimuose visada atrandame naujų idėjų, kurias panaudosime savo kūrybinėje veikloje.

Pasirodė ir mūsų draugijos ansamblis ,,Gabija“. Skambėjo dainos, sukosi poros, liejosi muzika. Po koncerto visi kolektyvai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Šventė baigėsi smagia vakarone.

Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti skirta socialinės įtraukties akcija ,,Aš ir Tu – tai Mes“ vyko ir mūsų mieste, A. M. Brazausko parke. Ją organizavo rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius kartu su Kaišiadorių NVO taryba.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas