Kupiškis. Arbatos popietėje – neįgaliųjų rūpesčiai ir valdžios pažadai

Neįgaliųjų draugijos nariai dalyvavo „arbatos puodelio“ popietėje.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Valius DOMANTAS

Advento metas skatina daryti gerus darbus ar bent juos pažadėti. O pažadėjus, būna, kad pavyksta ir tesėti pažadus.

Kupiškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Aurimas Martinka pernai ėmėsi iniciatyvos sukviesti į „arbatos puodelio“ popietę visas rajone veikiančias neįgaliųjų organizacijas. Pernai renginiu visi liko patenkinti, tad ir šiemet nutarta visiems susėsti pabendravimo ir saldžių vaišių užstalėn. Kad sielai džiaugsmo būtų, pasikviesta balsingų muzikuojančių meno mokyklos mokinių – akordeono, fleitos, gitaros garsai nuskaidrino pasibuvimo nuotaiką, tad pasikalbėjimas atrodė viltingesnis.

Neįgaliuosius prie arbatos puodelio sukvietė Kupiškio savivaldybės mero pavaduotojas Aurimas Martinka.

Miesto kultūros namuose apie savo lūkesčius kalbėjo Neįgaliųjų draugijos, Žmonių su negalia sąjungos, Aklųjų ir silpnaregių sąjungos filialo, sutrikusio intelekto vaikų organizacijos „Viltis“, diabeto klubo vadovai ir nariai.

Visos neįgaliųjų organizacijos sutartinai teigia: šalyje daugėja neįgalių žmonių, o valstybės dėmesys ir lėšos tokių žmonių užimtumui, gyvenimo kokybei gerinti vis mąžta. Žodžiai ir pažadai byloja jautrumą, o darbai – priešingai, abejingumą.

Sostinės valdžia toli, o savoji čia pat, taigi jos galima paklausti: kada neįgalūs žmonės be kliūčių galės patekti į seniūnijų įstaigas, ar bus pritaikyta ten aplinka, kada atsiras pritaikyti viešieji tualetai? Žadėta įrengti liftą ir apžvalgos bokštą Kupiškio bažnyčioje, o darbai nejuda...

Poslinkių į gera yra, ir popietės dalyviai juos išvardijo – neįgalieji su rateliais jau gali patekti į renginius Kupiškio marių saloje, tam pritaikytas pontoninis lieptas. Prie Kupiškio poliklinikos įrengtas mygtukas išsikviesti pagalbą sunkiai judantiems pacientams. Šaligatviai ties gatvių perėjomis pažymėti skirtingos spalvos plytelėmis, silpnaregiams tai patogu.

Mero pavaduotojas A. Martinka papasakojo apie kitų metų darbus, kurie turėtų palengvinti neįgaliųjų kasdienį gyvenimą: jau patvirtinti du projektai kitąmet pritaikyti neįgaliesiems sveikatos įstaigų aplinką, rekonstruojama centrinė miesto aikštė irgi taps patogesnė, bus pasiekiami visi viešieji pastatai, atsiras pritaikytų būstų statomame daugiabučiame name.

O kaip su darbo vietomis, užimtumu tų, kurie gali ir nori dirbti? Popietėje dalyvavęs rajono tarybos narys verslininkas Augenijus Cesevičius teigė savo įmonėje įdarbinęs 5 neįgalius žmones, tai daryti skatina ir kitus darbdavius.

„Kalbama, kad šalies biudžetas yra socialiai orientuotas, bet įvertinus socialinėms reikmėms skiriamas lėšas, to patvirtinti negaliu, visi šiemečiai skaičiai buvo mažesni už pernykščius. Jūsų organizacijoms reikia užsiimti lobizmu, spausti Seimo narius, reikalauti pažadų tesėjimo, juk esat valdžios rinkėjai“, – priminė mero pavaduotojas popietės dalyviams. Prieštaraujančių tam nebuvo.

Kelios popietės valandos pralėkė nepastebimai šnekučiuojantis prie arbatos, kavos, pyragų ir sumuštinių. Visi sutarė – smagu būrin sueiti, pasikalbėti. Kaip stiklinė vandens prisipildo iš mažų lašelių, taip dideli ir vertingi darbai gimsta iš smulkmenų – tai viena iš renginio sumanytojo minčių, kuriai visi su smagiu ūpu pritarė.

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas