Kaišiadorys. Rūpestis neįgaliaisiais – nuolatinis darbas

Kaišiadorių neįgaliųjų draugijos ataskaita buvo pristatyta organizacijos nariams.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

„Bičiulystei“ atsiųstame laiške Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Stanislava Globienė papasakojo apie pernai nuveiktus darbus, pasidalijo šių metų organizacijos planais.

Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugija šiuo metu vienija 431 narį. Pagrindinė mūsų veikla vyksta pagal Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektą. Draugijos veikloje žmonės su negalia dalyvauja pagal savo pomėgius ir poreikius. Žemdirbystės būrelyje pernai darbavosi 89 neįgalieji, rankdarbių būrelyje ,,Bitutė“ – 12, fotografų-literatų būrelyje – 11 žmonių su negalia, meninių gebėjimų būrelis vienija 12 draugijos ir senyvo amžiaus asmenų.

Neįgaliųjų draugija pernai įgyvendino ir Socia­linės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems per kūno kultūrą ir sportą projektus. Kaišiadorių kūno kultūros centre baseino paslaugomis 8 mėn. naudojosi 28 neįgalieji. Mankštas-treniruotes vandenyje vedė Solveiga Sausdravienė. Daugelis naudojosi ir sauna. Šiaurietiško ėjimo treniruotėse dalyvavo 15 neįgaliųjų asmenų.

Buvo įgyvendintas ir projektas, skirtas senyvo amžiaus, neįgalių asmenų gyvenimo kokybei gerinti. Skatinome socialinę atskirtį patiriančių žmonių bendravimą ir tarpusavio pagalbą, aktyvumą, užimtumą ir turiningą poilsį, įtraukėme juos į įvairius amatų, meninių gebėjimų ugdymo, meno, kultūros užsiėmimus, išvykas.

24 asmenų grupė apsilankė Birštone, Druskininkuose, pabuvojo ten veikiančiose sanatorijose, susipažino su relaksacinėmis ir gydomosiomis programomis, pasilepino baseinuose, išmėgino įvairias procedūras. 22 neįgalieji apsilankė Merkinės piramidėje, kiti – Grūto parke, Šiaulių rajone esančiame Kryžių kalne, Šeduvos malūne.

Senyvo amžiaus asmenys mokėsi dekupažo, sparčiai populiarėjančios rankdarbių rūšies sutažo. Tai savita terapija, kuri ramina, atpalaiduoja. Draugijos amatų būrelio narės apsilankė Kernavėje (Širvintų r.), Anykščiuose, Vilkaviškio rajono lankytinose vietovėse.

Dalyvavome Kaišiadorių krašto neįgaliųjų sąjungos organizuotoje tarprajoninėje spartakiadoje. Mūsų draugijos narė Janina Padrėzienė šaškių rungtyje užėmė I vietą.

Kasmet su savo žemdirbystės būrelio išaugintomis daržovėmis, rankdarbių būrelio pagamintais darbais dalyvaujame mieste rengiamose pavasario ir rudens mugėse, neįgaliųjų šventėse Talačkoniuose, Vilniuje, Kaune.

Dalyvavome Elektrėnų neįgaliųjų draugijos organizuotame socialinės įtraukties renginyje ,,Mes esame vienodi, mes norime būti kartu“. Vyko paroda-mugė, koncertavo ir mūsų meno kolektyvas ,,Gabija“. Ansamblis taip pat pasirodė kasmetinėje neįgaliųjų meno kolektyvų šventėje ,,Vilties paukštė“, Lietuvos pensininkų sąjungos ,,Bočiai“ organizuotame renginyje ,,Pabūkime kartu“, vyresnio amžiaus žmonių vokalinių ansamblių šventėje ,,Rudens žydėjimas“ Žiežmariuose, vokalinių ansamblių festivalyje ,,Lietuva, kai aš tave tariu“ Kaišiadoryse. „Gabija“ buvo pakviesta koncertuoti ir Šv. Faustinos mokyklos renginyje ,,Myliu tave, mamyte“. Keletą dainų atliko kartu su specialiosios mokyklos auklėtinėmis. Ne pirmą kartą koncertavome ir Kaišiadorių meno mokyklos bendruomenės organizuotame renginyje „Pasidalinkime muzikiniais laiškais“. Labai džiaugėmės, kad meno mokyklos bendruomenė pagerbė mus, supažindino ir pristatė savo mokyklos mokinukams.

Pernai teikėme ir nuolatinio pobūdžio paslaugas, neįgaliuosius vežėme į hemodializes. Mūsų draugija nauja transporto priemone nuvažiavo 37 346 km. Teikiant vienkartinio pobūdžio paslaugas (vežant neįgaliuosius į aukštesnio lygio gydymo ir reabilitacijos ligonines, ekskursijas) nuvažiuota 6 098 km. Per metus suteikta 1 568 įvairaus pobūdžio paslaugų draugijos neįgaliesiems ir senyvo amžiaus asmenims.

Baigiame savo jėgomis ir lėšomis susiremontuoti patalpas ir šiemet jau galėsime pagal Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektą vykdyti neįgaliųjų dienos užimtumo ir siuvimo būrelio ,,Ritė“ veiklas. Šiomis paslaugomis galės naudotis visi norintys draugijos nariai ir senyvo amžiaus neįgalūs asmenys. Vyks sveikos gyvensenos mokymai, įvairūs pokalbiai tomis temomis, sveikos mitybos užsiėmimai. Siuvimo būrelyje bus galima išmokti siuvimo įgūdžių, drabužio sukirpimo pagrindų, pasisiūti buičiai reikalingų įvairių priemonių

Su draugijos nariais buvo susitikęs Kaišiadorių visuomenės sveikatos biuro atstovas Arvydas Raskilas ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Irena Bud­rikienė. Jie pamokė, kaip naudoti atšvaitus tamsiu paros metu, paragino dėvėti specialias liemenes važiuojant dviračiais, kiek­vienam dalyviui įteikė po atšvaitą, padovanojo nemažai specialių liemenių su atšvaitais.

Mūsų visų bendras dar­bas – rūpintis neįgaliaisiais, padėti jiems sukurti saugią, patogią aplinką, apginti jų teises ir įgyvendinti lūkesčius.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas