Lazdijų r. Aktyvus draugijos padalinys

Susirinkusieji žiūrėjo Teizų laisvalaikio salės dramos būrelio „Senjorai“ spektaklį.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Kolektyvo sėkmė daugeliu atveju priklauso nuo susitelkimo, iniciatyvos, tradicijų, vadovų sumanumo, patirties. Visa tai būdinga ir neįgalių žmonių organizacijoms.

Viena iš tokių – Lazdijų rajono neįgaliųjų draugijos Šventežerio seniūnijos padalinys. Aktyvus padalinio branduolys susibūrė dar buvusioje Teizų seniūnijoje. Prieš metus sujungus dvi seniūnijas į vieną Šventežerio seniūniją, liko ir vienas padalinys.

Keitėsi padalinių vadovai, tačiau darbai nesustojo. Aktyviausia veikla – Teizuose. Čia tinkamai suremontuoti kultūros namai, jauku ir žiemą. Kurį laiką Teizų neįgaliesiems vadovavo dabartinė laisvalaikio salės vadovė Angelė Laukonienė. Nuo praėjusių metų padalinio vairą perėmė Birutė Šukienė. Ji taip pat nenuleidžia rankų – ieško naujovių, telkia žmones. Apjungus seniūnijas, darbo ir problemų tik padaugėjo.

Nepabūgę šalto ir žvarbaus sausio oro, seniūnijos neįgalieji susirinko į Teizų laisvalaikio salę apžvelgti praėjusių metų veiklos, aptarti gaires ateičiai.

Pradžioje susirinkusieji žiūrėjo Teizų laisvalaikio salės dramos būrelio „Senjorai“ spektaklį. Jis parengtas pagal mūsų kraštiečių Kaimo rašytojų sąjungos narių Aldonos Surdokienės ir a.a. Jadvygos Vailionienės kūrinį „Klaida“. Spektaklyje vaidino padalinio moterys. Jį parengė ir pristatė laisvalaikio salės vadovė A. Laukonienė. Pasirodymą lydėjo šilti susirinkusiųjų plojimai.

Po to padalinio vadovė B. Šukienė apžvelgė praėjusių metų veiklas. O jų buvo nemažai. Ką galėjo, padarė savo jėgomis, o kai ką – su rajono neįgaliųjų draugijos taryba. Seniūnijos neįgalieji vyksta į ekskursijas, įvairius renginius ne tik rajone, bet ir regione bei visoje šalyje. Lazdijų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Onutė Černiauskienė pasidžiaugė, kad šios seniūnijos padalinys vienas iš aktyviausių rajone.

Žinoma, be draugijos tarybos, jos pirmininkės pagalbos būtų sunku. Moterų užimtumo būreliui daug padeda Alma Rėkuvienė, kuri nuolat lankosi Teizuose.

Šventežerio seniūnijos seniūnė Aldona Burbienė pasidžiaugė aktyvia padalinio veikla. Ji pabrėžė, kad seniūnijos darbuotojos ir toliau skirs deramą dėmesį ir paramą neįgaliesiems bei senyvo amžiaus žmonėms. Seniūnė pažadėjo paraginti neįgalius žmones burtis į draugiją, neužsisklęsti savo kasdienybėje.

Bičiulius pasveikino Neįgaliųjų draugijos Krosnos seniūnijos padalinio vadovė Petrutė Dapkevičienė. Sveikinimą perdavė ir Veisiejų seniūnijos padalinio vadovė Dalia Leonavičienė.

B. Šukienė nuoširdžiai padėkojo svečiams ir draugijos nariams už šiltus žodžius ir paramą.

Bendromis pastangomis galime daug nuveikti.

Juozas RASIULIS

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas