Skuodas. Paroda, gimusi iš artimos bičiulystės

Atvykusias viešnias sveikino Mosėdžio folkloro ansamblio dalyvė, Neįgaliųjų draugijos narė Nijolė Jasienė.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Laima Sendrauskienė „Bičiulystei“ parašė apie renginį.

Taip būtų galima trumpai apibūdinti dviejų Skuodo visuomeninių organizacijų – Neįgaliųjų draugijos ir Sutrikusio intelekto žmonių bendrijos „Viltis“ Mosėdžio seniūnijos salėje surengtą parodą. Šias organizacijas sieja bičiulystė su Skuodo rajono kultūros centro Mosėdžio skyriaus renginių organizatore Bronislava Gadeikiene.

Ji ir pradėjo renginį – jautriu poetiniu žodžiu apie žmogaus likimą, kuris buvo skirtas neįgaliųjų organizacijų vadovėms Ramintai Zabitienei ir Jad­vygai Donėlienei. Ši paroda pradėjo šiemetinių renginių ciklą, skirtą Mosėdžio 765 metų sukakčiai. Pasak Mosėdžio seniūnės Jolantos Ažondenienės, jautru ir miela taip pradėti kultūros renginių metus. Jos teigimu, prasminga, kai žmonės užimti jiems miela veikla, nes tada nelieka laiko negatyvioms mintims, gyvenimas tampa gražesnis. Kitas kultūrinis susitikimas, anot jos, turėtų būti Vasario 16-ąją, kai vietos bendruomenės iniciatyva visi bus pakviesti ant Mosėdžio piliakalnio.

Pasak Skuodo rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkės R. Zabitienės, jie atvežė fotografijų ir piešinių, darytų naudojant vašką. Fotografijos gimė įgyvendinant projektą „Mes – nuo Bartuvos krantų“. Vienais metais jis buvo skirtas etniniam maisto paveldui pažinti, o vėliau imta fotografuoti. Draugijos gretose atsirado turinčių į tai polinkį. Parodoje eksponuoti Danutės Lekniuvienės ir Vyto Simanausko darbai. Jie buvo pristatyti panašiame neįgaliųjų sąskrydyje Šilutėje, paroda surengta ir Šventojoje. Ten, Šventosios reabilitacijos ir mokymų centre, buvo parodyta ir Nijolės Jasienės sukurta literatūrinė kompozicija „Obelėlė“. Ji, beje, pernai metams baigiantis buvo pristatyta ir Mosėdyje. Pasak R. Zabitienės, daugelis iš šio renginio skirstėsi su ašaromis akyse.

Paveikslus ant drobės Neįgaliųjų draugijos moteris pernai vašku piešti išmokė Lina Daukantienė. Tai, pasak R. Zabitienės, labai įdomi technologija. Darbai pernai buvo eksponuoti Palangoje. „Draugijos nariams svarbus ne tik kūrybinis procesas, bet ir bendrystė su žiūrovais, su to paties likimo žmonėmis svetur“, – sakė pirmininkė.

Bendrijos „Viltis“ vadovė J. Donėlienė trumpai apibūdino savo vadovaujamos organizacijos narius. Nors, pasak J. Donėlienės, daugelį jų siekių riboja sutrikęs intelektas, tai – ne kliūtis suėjus į Dienos centrą kartu kurti. Ir, beje, tai vyksta labai nuotaikingai. Tądien susirinkusiųjų plojimai nuoširdžiai palaikė kūrybinę tos bendrijos narės Nijolytės veiklą – mergina ir mezga, ir labai kruopščiai neria, o daugelyje parodų jos darbelių galima įsigyti už simbolinę kainą. Parodoje buvo ir kitų „Vilties“ bendrijos narių darbelių – pieštų mandalų, stiklo induose supiltų spalvotų druskų, bendrijos vadovės J. Donėlienės dekupažu papuoštų žvakių.

Renginyje koncertavo Mosėdžio folkloro ansamblis.

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas