Terapiniai užsiėmimai bibliotekoje

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Kauno rajono savivaldybės ir „Bičiulystės“ inf.

Kauno rajono savivaldybės viešojoje biblio­tekoje prasidėjo skaitymo ir dailės terapijos edukacinės pamokos asmenims su negalia, skirtos užtikrinti sėk­mingą jų socialinę integraciją bendruomenėje. Pamokos, rengiamos bendradarbiaujant su Garliavos neįgaliųjų draugija, viešojoje bibliotekoje vyks visus metus kartą per mėnesį.

Pirmo susitikimo tema buvo „V. Mykolaičio-Putino poezijos šedevrai dailės terapijoje“. Jį Garliavos neįgaliųjų draugijos nariams vedė viešosios bibliotekos vyr. biblio­tekininkė R. Vasauskaitė ir bibliotekos dailininkė G. Duobienė.

Dailės terapija yra viena iš meno terapijos krypčių, apimanti dailės, psichologijos ir psichoterapijos žinias. Ji paprastai taikoma norint išreikšti jausmus ir potyrius piešiant, tapant, lipdant ar naudojant kitas meninės raiškos priemones, siekiant atrasti sveikesnį, priimtinesnį žmogui gyvenimo būdą. Dailės terapijos procesui vadovauja dailės terapijos specialistas.

Kviesdama susirinkusiuosius pasinerti į dailės terapiją, vyr. bibliotekininkė R. Vasauskaitė iš pradžių paskaitė V. Mykolaičio-Putino poezijos eilių. Po poezijos skaitymų bibliotekos dailininkė G. Duobienė edukacijos dalyvius supažindino su dailės terapijos metodu. Eiles perteikdami vaizdiniais ir laisvai improvizuodami, dalyviai baltus popieriaus lapus pavertė neįprastais meno kūriniais. Stebino nepaprastai kruopštus ir kūrybiškas kolektyvo darbas.

Visiems pavyko išgauti įdomius – sodrius ir impulsyvius ar, priešingai, šiluma ir harmonija dvelkiančius – kūrinius. Jie tapo geriausia terapija.

 

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas