Ignalina. Paroda, spinduliuojanti meilę ir šilumą

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Lina Kovalevskienė „Bičiulystei“ atsiųstame laiške pasakoja apie šiltą renginį, papildžiusį Lietuvos 100-čiui skirtų renginių ciklą.

Parodoje pristatyti Neįgaliųjų draugijos narių darbai.

Ignalinos viešojoje bibliotekoje šiltai sutikta rajono neįgaliųjų draugijos narių Lietuvos 100-mečiui skirta kūrybos darbų paroda „Laukas. Pieva. Kelias. Upė. Vienas žodis – Lietuva“. Įvairiomis technikomis sukurti paveikslai, rankdarbiai iš odos, keramikos, karoliukų – tai vis dailiųjų rankų būrelį lankančių žmonių sukurti maži stebuklai. Kūrybos parodos draugijos patalpose rengiamos kasmet, ten yra ir nuolatinė ekspozicija. Na, o šįkart norėta sukauptu lobynu pasidžiaugti plačiau, padėkoti patiems kūrybingiausiems. Renginio dalyvius muzika ir jautriomis dainomis džiugino draugijos kapela „Putinėlis“.

Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis su Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus vedėja Natalija Truchina dėkojo draugijai ir Dailės būrelio vadovei Zofijai Laurinėnienei už tokį gražų prisidėjimą prie Lietuvos 100-mečio renginių.

Z. Laurinėnienė – žinoma verbų rišėja, perduodanti savo žinias ir sugebėjimus įvairiuose mokymuose, dalyvaujanti mugėse, šventėse. Paro­doje eksponuojami jos paveikslai stebina kūrybiškumu ir išmone. Sudėlioti iš įvairiausių sėklyčių, augalėlių, kitų gamtinių medžiagų, jie prakalba į širdis prasmingais raštais ar mielais širdžiai kaimo vaizdais. Pati Zofija žmones prie savęs traukia savo nuoširdumu, paprastumu.

Zofija dėkojo savo didžiausiai pagalbininkei, kūrybingajai mokytojai Oliai Kajėnienei, kuri turi Dievo dovaną atrasti žmoguje slypinčius talentus. Be šių dviejų moterų darbų parodoje dar galima pamatyti Irenos Skrebutėnienės, Danutės Kuodienės, Genoratos Vicko, Valerijos Baušienės, Renės Pečiulevičienės, Danutės Rakickienės, Danutės Bučelienės, Zitos Medeišienės, Serafimos Šerėnienės, Rimanto Vaickaus kūrybos. Visiems autoriams buvo įteiktos Ignalinos viešosios bibliotekos direktorės Loretos Aleknienės padėkos. Ji taip pat padėkojo renginį vedusiam ir jį labai atsakingai organizavusiam Albinui Jakimavičiui. Stip­rybės ir sveikatos draugijos nariams linkėjo Dūkšto globos namų Dienos socialinės priežiūros centro vadovė Roma Ksenzovienė. Žmonių kūrybiškumu žavėjosi, Zofijos ir Olios talentą gyrė dailininkė Nijolė Trinkūnienė ir keramikė Aldona Jakubovskienė.

A. Jakimavičius pasidžiaugė aktyvia draugijos narių kultūrine, menine, sportine veikla, išvykomis ir prasmingais susitikimais, gražiu bendravimu ir vienas kito palaikymu. Prisimintos gražiausios praėjusių metų akimirkos: kalendorinės šventės, ansamblio „Putinas“ 20-mečio koncertas, 10-osios Rytų Lietuvos sporto žaidynės, dalyvavimas Vilniaus dienų renginiuose, vokalinių ansamblių festivalyje Rokiškyje, koncerte Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje ir kt.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas