Skuodas. Lietuvos šimtmečiui – 100 skaidrių apie rajoną

Neįgaliųjų draugijos nariai dalyvavo pokalbių ciklo Lietuvos 100-mečiui paminėti renginyje.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Skuodo rajono neįgaliųjų draugijos nariai buvo pakviesti į pokalbių ciklą Lietuvos valstybės 100-mečiui paminėti. Renginys vyko Skuodo informacijos centre.

Mokytoja I. Kontenienė įdomiai pavedžiojo rajono kampeliais.

Buvusi mokytoja Irena Kontenienė kalbėjo tema „Lietuva prasideda nuo Skuodo“. Ji parodė 100 skaidrių apie rajono geografiją bei istoriją. Pristatymas prasidėjo nuo žaismingos šarados: „Lietuvos miestelį raski – / Vieną raidę jam numeski. Šitą žodį pasakysi, / O pats pempę pamatysi./ Jeigu raidę pamainysi – / Spalvų tarpe pamatysi. / Jeigu raidę dar pakeisi – / Ant ugnies mane užkaisi. / Pirmą raidę jei nutrinsi, / Tai manęs neatsiginsi / Tai kas aš?“

Pasak mokytojos, nyksta mūsų kaimai, miesteliai, tuo pačiu ir rajonas. Ji pateikė geografinės informacijos apie rajoną – seniūnijas bei jų herbus, upes, piliakalnius, lankytinas vietas, kaimo turizmo sodybas. Verta užsukti į Apuolės piliakalnį, pabuvoti prie didžiausio šalyje akmens Puokėje, Truikinų šaltinėlio, Šauklių riedulyne-kadagyne, Navidansko parke, Žemdirbio ir Skuodo muziejuose, buvusiame Kaunackių dvare, pamedituoti Užluobės Lurde. Rajone yra puikių kaimo turizmo sodybų.

Skuodo rajone ir mieste teka upės ir upeliai – Bartuva, Luoba, Apšė, Erla, Eiškūnas, Šata, Guntinas, Notė, Varduva, Šventoji. Turime ir piliakalnių – Erslos, Jedžiotų, Kalvių, Kivylių, Kubiliškės, Mikytų, Mosėdžio, Puodkalių, Šakalių, Užluobės.

Taip pat pateikta ir istorinės informacijos – apie išėjusias ir dabartines asmenybes, mokyk­las, maldos namus, gamybos įmones.

Skuodo kraštą garsina iškilios asmenybės: Simonas Daukantas, Izidorius Navidanskas, Vaclovas Intas, Adomas Galdikas, Ričardas Pakalniškis, Vacys Milius, ambasadorius Vygaudas Ušackas, ambasadorius Remigijus Motuzas, rašytojas Stasys Jonauskas, lengvaat­letė Zinaida Sendriūtė ir kiti... Visuose didesniuose miesteliuose verda gyvenimas.

Rodos, gimtą kraštą pažįstame gerai, bet pedagogės I. Kontenienės pateikta informacija buvo tarsi rajono vizitinė kortelė.

Taip Skuodo rajono neįgaliųjų draugijos nariai paminėjo Lietuvos šimtmetį. Jį švenčia visas rajonas, nuo kurio prasideda mūsų šalis.

Rūta RONKAUSKIENĖ
Autorės nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas