Jonava. „Balaganas“ tarp keturių sienų

Jonavos rajono neįgaliųjų draugijoje skambėjo dainos ir pokštai.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Marius Glinskas „Bičiulystei“ atsiųstame laiške papasakojo, kaip linksmai jonaviškiai šventė Užgavėnes.

Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos linksmuoliai šiemet nusižengė senai tradicijai. Jie Užgavėnių „balaganą“ iš kiemo perkėlė į savo patalpas, nes lauke sunkiai sutramdomo vėjo gūsiai šaldė rankas ir plėšė nuo pakaušių skrybėles.

Draugijos senbuvės, iš anksto prisipirkusios produktų, maišė tešlą ir čia pat kepė blynus. Zita ir Česlovas Chaladauskai atnešė dubenį karštų troškintų kopūstų, kitą dubenį – karštų bulvių su lupenomis. Vida Sinkevičienė, žinoma kaip prisiekusi rankdarbių kūrėja, atsigabeno savo virtuvėje prikeptų grikių blynų.

Paskanavę įvairių valgių ir pagyrę šeimininkes, šventės dalyviai šoko dainuoti jau primirštas liaudies daineles apie raganas, raganaites bei jų sužadėtinius kipšiukus. Vis dėlto Vitalija Kraučelienė, Aldona Morkūnienė ir Dalia Kolesnikova apgailestavo, kad, anot dainos, taip trumpai snaigės veidą bučiuoja, tad jos paskaitė ne vieną žiemai skirtą eilėraštį.

Staiga nuščiuvo Nijolės Genovaitės Antanavičienės rankose virkdomas akordeonas, nes į vidų įsiveržė „Rykštės“ miniatiūrų teatro aktorius Juozas Macaitis. Griebęs būstinės užkampyje snaudžiančią seną armoniką, jis taip sutrenkė „velniukų polką“, kad neįgalieji užmiršo savo negalias, moterys ėmė trypti su moterimis, o kelios net įsigeidė fotografuotis su armonikininku.

Šventėje dalyvavo ir kaimynystėje įsikūrusios siuvyklėlės šeimininkė Daiva. Ji irgi atėjo ne tuščiomis – blynų atsinešė. Moteris teigė visada nudžiunganti, išgirdusi už sienos vykstančias neįgaliųjų repeticijas.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas