Šilutė. Lietuvos 100-metis buvo skirtas draugijos ilgaamžiams

Šilutėje pagerbti Neįgaliųjų draugijos ilgaamžiai.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos narė Aldona Petkienė rašo apie prasmingą Lietuvos 100-mečio paminėjimą.

Vasario 15 d., Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos salėje rinkosi organizacijos ilgaamžiai nuo 80 iki 100 metų. Jie buvo pakviesti į popietę „Čia mano gimtinė Lietuva“, skirtą Lietuvos 100-mečiui paminėti.

Į pirmą kartą surengtą tokią šventę susirinko nemažas ilgaamžių būrys. Nors renginių vyksta daug, dažnai keliaujame, surinkti į vieną būrį negalią turinčius garbaus amžiaus žmones – tikras iššūkis. Organizatoriai šventės laukė su šiokia tokia baime: ar nepabūgs senoliai žiemos šalčių ar gripo epidemijos. Pasirodo, baimintasi be reikalo. Liūdna, kad popietėje negalėjo dalyvauti sunkią negalią turintys ir nevaikštantys ilgaamžiai. Draugijos pirmininkė Laima Micienė siunčia visiems kuo šilčiausius linkėjimus, geros sveikatos, stiprybės ir ilgų gyvenimo metų.

Kiekvienas popietės dalyvis buvo sutiktas su trispalvės ženkliuku ir vėliavėle. Popietę pradėjo L. Micienė. Ji pasveikino visus, gausiai susirinkusius į Lietuvos 100-mečio minėjimą. Sugiedojome tautišką giesmę. Salę ir stalus papuošė floristikos būrelio vadovė Zinaida Mikelionis. Stalai buvo padengti senoviniais patiekalais: žemaitišku kastiniu su karštomis bulvėmis, kugeliu su kiaulės kojytėmis, raugintais kopūstais, namine gira ir t. t. Visus senovinius patiekalus paruošė nuolatiniai pagalbininkai, taip pat garbingo amžiaus draugijos nariai Antanas ir Eugenija Savickai, skanų kugelį iškepė Onutė Miklovienė bei pyragų meistrė Danutė Žydanienė. Renginį vedė Saulius Ivanauskas, eilių apie Lietuvą paskaitė Olga Matažinskienė ir O. Miklovienė. Visus linksmino kapela „Šilo aidai“ ir moterų ansamblis „Šilainė“ (vadovas Antanas Kmita). Visos dainos buvo skirtos Lietuvos 100-mečiui ir draugijos ilgaamžiams.

Į šventę susirinkę ilgaamžiai įrodė, kad nugyventi metai nepasendino jaunatviškos širdies, tad kokia šventė be senovinių dainų ir prisiminimų. Jais dalijosi Antanas Mitkus, Leokadija Kėrienė, Monika Strazdienė, Ramutė Kvederienė. Viski sunkumai, tremties metai liko praeityje, dabar gyvename šia diena, esame dėkingi likimui, kad galime pabūti kartu. Šventėje buvo pasveikinti ir vasario mėnesį gimę Bronislava Mėgelaitienė, Zita Drungilienė, Kęstutis Štaras, Valė Bambalienė, Kęstutis Mažonas, A. Kmita.

Džiaugiamės, kad esame visada laukiami Neįgaliųjų draugijoje. Čia antri mūsų namai.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas