Skuodas. Gali išgelbėti gyvybę, išsaugoti namus

Skuodo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė Dainora Naujokienė papasakojo apie dūmų detektorių naudą.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

„Bičiulystei“  parašė Rūta Ronkauskienė

Skuodo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė Dainora Naujokienė Neįgaliųjų draugijos narius supažindino su naujiena – nuo gegužės 1 d. kiekvienuose namuose turės būti įrengti dūmų detektoriai, perspėjantys apie gaisro pavojų.

Neįgaliuosius ji pakvietė pažiūrėti filmukų apie namuose kylančius gaisrus, kuriuos sukelia neatsargus elgesys su ugnimi, elektros prietaisais ir t. t. Nelaimę gali prišaukti per langą išmesta ir kito buto balkoną įkritusi cigaretės nuorūka, rūkymas lovoje ir pan. Specialistė paragino pasirūpinti, kad namuose būtų tvarkinga elektros instaliacija.

Nuo gegužės 1 d. namuose bus privalomi dūmų detektoriai, kuriuos kiekvienas gali sumontuoti. D. Naujokienė pademonstravo, kaip jie veikia.

Ugniagesiai šiais metais vykdo akciją „Gyvenkime saugiai“. Pareigūnai lankys gyventojus, kuriems, radę pažeidimų, paaiškins, kaip juos pašalinti. Taip pat buvo parodyta nuotraukų iš Skuodo rajone kilusių gaisrų. Pasak D. Naujokienės, daugelio būtų išvengta arba būtų patirti mažesni nuostoliai, jei namuose veiktų dūmų detektoriai.

Autorės nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas